PREOKRET LIVERPULA PROTIV TOTENHEMA: Redsi ne daju vrh, Mančester promašio dva penala, ali slavio, Luka ga opet dao
Slavlje Salaha i Hendersona, Foto: EPA

PREMIJER LIGA, 10. kolo

Sjajno fudbalsko veče u Engleskoj

Objavljeno: 19:42h

Fudbaleri Liverpula posle preokreta u drugom poluvremnu savladali su Totenhem na Enfildu - 2:1.

Košmarno je počelo za Redse, koji su primili gol već u drugom minutu. Hari Kejn je 'nanjušio' odbitak Sona i savladao je Alisona. Ipak, izabranici Jirgena Klopa nisu pali nakon primljenog gola, nego su svim silama krenuli ka golu Sparsa. Fantastično je branio Gazeniga u prvom poluvremenu, ali je morao da kapitulra u drugom delu igre. Prvo je Henderson pogodio mrežu u, da bi veliki preokret i pobedu Liverpulu doneo Salah sa bele tačke u 75. minutu.

Mančester junajted je najzad došao do ubedljive pobede. Izabranici Ole Guner Solskjera su kao gosti nadigrali Norič sa 3:1.

Golove za Crvene đavole postigli su Marsijal, Rašford i Mektomini, a gol za Norič je postigao Ernandez u 88. minut kada je sve već bilo rešeno.

Zanimljivo, Junajted je promašio dva penala na ovom meču.

l. Topdžije nisu uspele da savladaju Kristal Palas iako su imali komotnih 2:0. Ipak, Luka Milivojević je pogodio iz penala, izjednačio je Ajev u 52.

PREMIJER LIGA, 10. KOLO

Liverpul – Totenhem 2:1 (0:1) (Henderson 52, Salah 75 penal – Kejn 1)

Arsenal – Kristal palas 2:2 (2:1) (Sokratis 7, Luiz 9 – Milivojević 32 penal, Aju 52)

Norič – Mančester junajted 1:3 (0:2) (Ernandez 89 – Mektominej 21, Rašford 30, Marsijal 73)

Njukasl – Vulverhempton 1:1 (1:0) (Laseles 37 – Kastro 73)

Subota Mančester siti – Aston Vila 3:0 (0:0) (Sterling 46, De Brujne 65, Gundogan 70)

Brajton – Everton 3:2 (1:1) (Gros 15, Mopaj 80 penal, Dinje 90+4 autogol – Vebster 20 autogol, Kalvert-Levin 74)

Votford – Bornmut 0:0

Vest Hem – Šefild junajted 1:1 (1:0) (Sondgras 44 – Muse 68)

Barnli – Čelsi 2:4 (0:2) (Rodrigez 86, Meknil 89 – Pulišić 21, 45, 56, Vilijan 58)

Petak Sautempton – Lester 0:9 (0:5) (Čilvel 10, Tielmans 17, Perez 19, 39, 57, Vardi 45, 58, 90+4, Medison 85)