ZANIOLO JE HEROJ RIMA: Milan nije mogao protiv Rome, Imobile u 89. za slavlje Lacija, Atalanta dala sedam golova!
Ubedljiva pobeda Atalante, Foto: EPA

8. KOLO SERIJE A

Vučica bolja u derbiju kola

Lacio je osvojio tri boda u 8. kolu Serije A, pošto je bio bolji od Fiorentine u Firenci 2:1.

Junak pobede ekipe Simonea Inzagija bio je Ćiro Imobile, koji je postigao gol u 89. mintuu.

Nebeskoplavi su poveli golom Koree u 22. minutu, da bi samo šest minuta kasnije Kjeza poravnao rezultat. Krenuo je Lacio u drugom poluvremenu na sve ili ništa, što im se na kraju isplatilo.

Fudbaleri Rome pobedili su večeras na svom terenu Milan sa 2:1 u devetom kolu italijanske Serije A.

"Vučica" je do prednosti došla u 38. minutu preko Edina Džeka, da bi Milan u 55. došao do izjednačenja preko Tea Ernandesa.

Trijumf Romi obezbedio je Nikolo Zaniolo golom u 58. minutu. Ovom pobedom Roma je došla petog mesta sa 16 bodova, dok je Milan 12. sa 10.

Fudbaleri Atalante pobedili su danas na svom terenu Udineze sa ubedljivih 7:1, u utakmici devetog kola italijanske Serije A.

Udineze je poveo u 12. minutu golom Stefana Okake, ali je Josip Iličić samo devet minuta kasnije izjednačio na 1:1. U 32. minutu Nikolas Opoku je skrivio penal i zaradio drugi žuti karton i ostavio Udineze sa igračem manje na terenu. Siguran sa bele tačke tri minuta kasnije bio je Luis Murijel.

Iličić je u 43. minutu povisio na 3:1, da bi u drugom poluvremenu mrežu gostujućeg tima pogodili Murijel u 48. i 75. minutu iz penala, Mario Pašalić u 52. i Amad Traore u 83. minutu.

Atalanta je upisala šestu pobedu od početka sezone i treća je na tabeli sa 20 bodova, dok je Udineze na 13. poziciji sa deset bodova.

Fudbaleri SPAL-a i Napolija odigrali su nerešeno 1:1. Napoli je četvrti na tabeli sa 17 bodova, dok je SPAL na pretposlednjem mestu sa sedam.

Napoli je poveo u devetom minutu golom Arkadijuša Milika, a izjednačenje i bod domaćem timu doneo je Jasmin Kurtić u 16. minutu.

Istim rezultatom završen je i meč Torina i Kaljarija. Najtan Nandes je u 40. minutu doneo prednost Kaljariju, a izjednačio je Simone Zaza u 69. Kaljari je trenutno peti na tabeli Serije A sa 15 bodova, dok je Torino na 11. poziciji sa četiri boda manje.

SERIJA A - 9. KOLO

Petak Verona - Sasuolo 0:1 (0:0) (Đuričić 50)

Subota Leće - Juventus 1:1 (0:0) (Mankosu 56pen - Dibala 50pen)

Inter - Parma 2:2 (Kandreva 23, Lukaku 51 - Karamo 26, Žervinjo 30)

Đenova - Breša 3:1 (0:1) (Agudelo 66, Kuame 77, Pandev 79 - Tonali 34)

Nedelja Bolonja - Sampdorija 2:1 (1:0) (Palasio 48, Bani 78 - Gabjadini 64)

Atalanta – Udineze 7:1 (3:1) (Iličić 21, 43, Mjurijel 35, 48, 75, Pašalić 52, Traore 83 – Okaka 12)

Torino – Kaljari 1:1 (0:1) (Zaza 69 – Nandez 40)

SPAL – Napoli 1:1 (1:1) (Kurtić 16 – Milik 9)

Roma - Milan 2:1 (1:0) (Džeko 38, Zaniolo 58 - Ernandez 55)