MRTVILO NA DERBIJU RURA: Robert Levandovski nastavio seriju, Bajern usamljen na vrhu tabele! Goleada u Leverkuzenu!
Robert Levandovski, Foto: EPA

Bundesliga, 9. kolo

U derbiju Rura nije bilo golova u Gelzenkirhenu u duelu Šalkea i Borusije iz Dortmunda

Bajern je preuzeo čelo Bundeslige posle pobede nad Unionom iz Berlina rezultatom 2:1 na Alijanc Areni. Golgetersku seriju nastavio je Robert Levandovski. On je na devet utakmica u šampionatu Nemačke postigao već 13 golova.

Gol je postigao i Francuz Benžamen Pavar. Gosti su u finišu uneli neizvesnost pogotkom Poltera sa bele tačke. Union Berlin je promašio jedanaesterac kod rezultata 2:0 za domaćina. Neprecizan je bio Anderson.

U derbiju Rura nije bilo golova u Gelzenkirhenu u duelu Šalkea i Borusije iz Dortmunda. Oba tima su imala po nekoliko solidnih prilika, ali se više očekivalo od derbija Rura.

Frajburg je hit Bundeslige. Ekipa podno Švarcfalda slavila je protiv Lajpciga pogotkom Hoflera u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Hofenhajm je pobedio na Olimpijskom stadionu protiv Herte - 3:2, dok je tri boda osvojio i Paderborn trijumfom na svom terenu protiv Fortune iz Dizeldorfu sa 2:0.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Verdera odigrali su nerešeno rezultatom 2:2 (1:1).

Bajer je poveo u četvrtom minutu autogolom Omera Topraka, a na 1:1 izjednačio je Milot Rašica u 40. minutu. Verder je golom Dejvija Klasena u 48. minutu preokrenuo rezultat, ali je deset minuta kasnije bod i izjednačenje Bajeru doneo Lucas Alario.

Bajer je osmi na tabeli sa 15 bodova, dok je Veder na 12. poziciji sa pet bodova manje. Fudbaleri Bajera u narednom kolu nemačkog šampionata dočekuju Borusiju Menhengladbah, dok Verder na svom terenu igra protiv Frajburga.

Petak

Majnc – Keln 3:1 (1:1) (Betius 21, Kvaison 57, Oztunali 82 – Terode 14)

Bajern – Union Berlin 2:1 (1:0) (Pavar 13, Levandovski 53 – Polter 86 penal)

Frajburg – RB Lajpcig 2:1 (1:0) (Hofler 45+2, Petersen 90 – Klosterman 90+3)

Herta – Hofenhajm 2:3 (0:2) (Lukebakio 55 , Kalu 69 – Lokadija 33, Kramarić 39, Hubner 80)

Paderborn – Fortuna 2:0 (1:0) (Sabiri 43, Šonlau 64)

Šalke – B. Dortmund 0:0

Bajer Leverkuzen – Verder 2:2 (1:1) (Toprak 4 autogol, Alario 58 – Rašica 40, Klasen 48)