INTERU SE SVE NAMESTILO, ALI NIJE ISKORISTIO JUVEOV KIKS: Džaba Breši novi Pirlo i njegov gol sa 30 metara iskosa!
Tuga igrača Intera, Foto: EPA

Serija a, 9. kolo

Fudbaleri Intera i Parme odigrali su danas nerešeno 2:2, u utakmici devetog kola italijanske Serije A.

Inter je drugi na tabeli italijanskog šampionata sa 22 boda, dok je Parma sedma sa 13. Antonio Kandreva je u 23. minutu doneo prednost Interu, ali je Parma do kraja prvog poluvremena preokrenula rezultat golovima Karamoa u 26. i Gervinja u 30. minutu.

Izjednačenje i bod Interu doneo je Romelu Lukaku u 51. minutu. Inter u narednom kolu gostuje Breši, dok Parma dočekuje Veronu.

Fudbaleri Lećea i Juventusa odigrali su nerešeno rezultatom 1:1, u prvoj utakmici dana.

Juventus je poveo u 50. minutu golom Paula Dibale iz penala, a šest minuta kasnije konačan rezultat postavio je Marko Mankozu.

Crno-beli su i dalje jedina neporažena ekipa u italijanskom prvenstvu, prvi su na tabeli sa 23 boda, dva boda više, ali i utakmicom više od Intera. Inter bi mogao da preuzme prvo mesto ako večeras kao domaćin pobedi Parmu.

Leće je vezao drugi remi posle dva uzastopna poraza i zauzima 16. mesto na tabeli sa osam bodova.

U poslednjem meču subotnjeg programa Đenova je slavila nad Brešom sa 3:1 (0:1) uprkos prednosti gostiju koju joj je u prvom poluvremenu doneo Sandro Tonali iz magičnog slobodnog udarca u 33. minutu, kada je u stilu Žuninja Pernambukana i čoveka koga mu proriču da će naslediti - Andree Pirla, kada je bio precizan iz neverovatnog ugla.

Međutim, Agudelo, Kuame i Pandev su od 66. do 79. minuta doneli potpuni preokret davljeniku. Interesantno, sva trojica ušla su sa klupe početkom drugog poluvremena.