VEČE KRISTIJANA PULIŠIĆA: Lampardove bebe gaze - Sitijeva potera za Liverpulom!
Rutinska pobeda Sitja, Foto: AP

PREMIJER LIGA, 10. kolo

Sada se čeka šta će Liverpul da uradi protiv Totenhema

Objavljeno: 21:29h

Čelsi nastavila je da beleži ubedljive partije i pobede kako u Ligi šampiona, tako i u Premijer ligi. Nakon Ajaksa oružje pred "plavcima" položio je Barnli kome je pretila prava katastrofa - 4:2.

Veče je obeležio Amerikanac Kristijan Pulišić, koji je postigao svoj het-trik na prvom meču na kom se uopšte i upisao u listu strelaca.

Nakon prvenca u 21. minutu usledila su još dva pogotka u 45. i 56. minutu kojima je pokazao da bi mogao da bude veliko pojačanje za Engleze. Pored njega u listu strelaca se upisao i Vilijan koji je samo 120 sekundi od trećeg gola Pulišića rešio pitanje pobednika.

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su danas na svom terenu Aston Vilu sa 3:0, u utakmici 10. kola Premijer lige.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Siti je poveo u 46. minutu golom Rahima Sterlinga. Kevin De Brujne udvostručio je prednost u 65. minutu, a njegov gol je izazvao prilično kontroverze, pošto mnogi smatraju da je bio neregularan.

konačan rezultat postavio je Ilkaj Gundogan u 70. Siti je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Fernandinjo u 87. minutu dobio drugi žuti karton.

Siti sada na drugom mestu ima 22 boda i prišao je vodećem Liverpulu na tri boda zaostatka, uz utakmicu više. Liverpul u nedelju igra protiv Totenhema.

Aston Vila je pretrpela peti poraz u prvenstvu i zauzima 13. mesto na tabeli sa 11 bodova.

Fudbaleri Brajtona pobedili su na svom terenu Everton sa 3:2, u utakmici 10. kola Premijer lige.

Paskal Gros doveo je domaće u vođstvo u 15. minutu, a pet minuta kasnije Everton je izjednačio autogolom Adama Vebstera. Everton je poveo u 74. minutu golom Dominika Kalverta-Luina, a izjednačio je Nil Mope u 80. minutu iz penala.

Pobedu Brajtonu doneo je Luka Dinj autogolom u petom minutu nadoknade vremena.

To je treća pobeda Brajtona u prvenstvu i zauzima 12. mesto na tabeli sa 12 bodova. Everton je pretrpeo šesti poraz i 16. je na tabeli sa 10 bodova. Vest Hem je kao domaćin odigrao nerešeno 1:1 sa Šefild junajtedom. Domaći su poveli u 44. minutu golom Roberta Snodgrasa, a bod ekipi iz Šefilda doneo je Lis Muse u 69. minutu.

Obe ekipe imaju po 13 bodova, Šefild junajted zauzima sedmo mesto na tabeli, a Vest Hem je deveti.

Votford i Bornmut odigrali su 0:0. Votford je i dalje jedina ekipa bez pobede u Premijer ligi.

Petak

Sautempton – Lester 0:9 (0:5) (Čilvel 10, Tielmans 17, Perez 19, 39, 57, Vardi 45, 58, 90+4, Medison 85)

Mančester siti – Aston Vila 3:0 (0:0) (Sterling 46, De Brujne 65, Gundogan 70)