ZVEZDA JE TOTENHEM ZA RADNIK: Crveno-beli uništili Surduličane, dva penala i majstorija Garsije za petardu!
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport©

superliga srbije, 13. kolo

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 17:27h

Ono što je Totenhem za Zvezdu, to je srpski šampion za Radnik. Opravili su crveno-beli od debakla u Londonu, pošto su ubedljivo savladali Surduličane na njihovom terenu u 13. kolu Linglong Superlige Srbije - 5:0 (3:0).

Prvo poluvreme utakmice u Surdulici obeležio je golman Ivan Kostić, koji je omogućuio Zvezdi da na odmor ode sa nedostižnom prednošću. Prvo je u 6. minutu napravio penal, a Pavkov je bio siguran sa bele tačke, da bi na kraju prvog perioda poklonio loptu Benu, koji je kaznio amatersku grešku.

Prethodno se i Vukanović upisao u strelce, posle lepe solo akcije i sigurne realizacije.

Crveno-beli su nastavili u istom ritmu i u nastavku, prvo je Ben iskoristio novi penal za Zvezdu, a u 65. minutu Mateo Garsija je postavio konačan rezultat. Argentinac se sjano snašao u kaznenom prostoru Sruduličana i iz mrtovg ugla matirao je Kostića.

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog"

KRAJ UTAKMICE: Crvena zvezda je ubedljivo pobedlia Radnik - 5:0.

78. minut - Posle dugo vremena Mirko Ivanić je na terenu, ušao je umesto Rodića.

65. minut - GOL: Totalan potop Surduličana, Garsija je pogodio iz mrtvog ugla za nedostižnih 5:0.

56. minut - GOOL: El Fardu Ben je sigurno realizovao penal.

55. minut - Novi penal za Zvezdu, Marković je igrao rukom u šesnaestercu, a sudija Đorđić je pokazao na belu tačku.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme utakmice u Surdulici.

POLUVREME: Radnik - Crvena zvezda 0:3

Srpski šampion vodi zahvaljujući, pre svega, očajnim reakcijama golmana Radnika. Zvezda je prihvatila poklone protivnika i završila posao. Teško da će domaća ekipa moći da se oporavi od ovoga.

38. minut - GOOL: El Fradu Ben je iskoristio katastrofalnu grešku golmana Radnika Kostić.

33. minut - Ovo je bilo opasno, Garsija je šutirao pored gola.

28. minut - Radnik je zapretio, šut Georgijeva odbranio je Popović.

12. minut - GOOOL:Crvena zvezda vodi sa 2:0. Aleksa Vukanović je prošao kao brzi gol, pretrčao je odbranu domaćina i rutinski pogodio mrežu Radnika.

6. minut - GOOOL: Pavkov pogađa sa bele tačke!

5. minut - Penal za Zvezdu! Ben je oboren u šesnaestercu!

15:30 - Počela je utakmica!

SASTAVI

RADNIK: Kostić - Stojanović, Marković, Kričak, Pavlović - Stanisavljević, M. Kostić - Georgiev, Danoski, Bojić - Makarić.

CRVENA ZVEZDA: Popović - Gajić, Pankov, Degenek, Rodić - Jovančić, Kanjas - Garsija, Ben, Vukanović - Pavkov.