LESTER PLEŠE KAO NEKAD: 9 komada u mreži Sautemptona za rekord Premijer lige, Vardi i Perez postigli po het-trik!
Džejmi Vardi je postigao tri gola u velikoj pobedi "lisica", Foto: AP

premijer liga, 10. kolo

Veče magije Lestera i nemoći Sautemptona je otvorilo 10. kolo Premijer lige

Lester je ponovo hit Premijer lige!

Fudbaleri šampiona Engleske iz 2016. godine su prosto uništili ekipu Sautemptona u uvodnom meču 10. kola pošto su slavili u gostima rezultatom 9:0 (5:0).

Prvi je Čilvel u 10. minutu načeo "svece", zatim su Tilemans i Perez u svega dva minuta doveli Lester u vođstvo od čak 3:0 posle nepunih dvadeset minuta igre.

Perez je u 39. minutu nastavio da uništava tim iz Sautemptona, da bi Vardi u 45. minutu postigao i peti gol za Lester.

Nastavak igre nije promenio apsolutno ništa, a Perez je u 57. minutu postigao svoj treći gol na meču, da bi ponovo Vardi samo minut kasnije stigao do drugog pogotka na svom kontu.

Medison je u 85. minutu doneo velikih 8:0, a nestašni dečko Džejmi Vardi zaokružio sjajnu partiju i het-trikom u 90. minutu sa bele tačke postavio konačan rezultat utakmice.

Lester je tako izjednačio rekord Mančester junajteda koji je 1995. deklasirao Ipsvič sa 9:0.

PREMIJER LIGA, 10. KOLO

Petak: Sautempton – Lester 0:9 (0:5) (Čilvel 10, Tilemans 17, Peres 19, 39, 57, Vardi 45, 57, 90+4, Medison 82)

Subota: 13.30 Mančester siti – Aston Vila 16.00 Brajton – Everton 16.00 Votford – Bornmaut 16.00 Vest Hem – Šefild junajted 18.30 Barnli – Čelsi

Nedelja: 15.00 Njukasl – Vulverhempton 17.30 Arsenal – Kristal Palas 17.30 Liverpul – Totenhem 17.30 Norič – Mančeser junajted