ALKMAR RASFORMIRAO ASTANU: Holanđani preskočili Partizan na polovini takmičenja!
AZ Alkmar, Foto: Starsport©

liga evrope, 3. kolo

Ovom pobedom su fudbaleri Alkmara došli na poziciju dv

Ekipa AZ Alkmara savladala Astanu sa ubedljivih 6:0 u 3. kolu grupe L u Ligi Evrope. Ovom pobedom su fudbaleri Alkmara došli na poziciju dva, pošto je Partizan na svom terenu poražen rezultatom 1:0 od Mančester junajteda. Do vođstva je AZ u 38. minutu kada je Kopmajners realizovao jedanaesterac, a Boadu je pet minuta kasnije uvećao prednost. Na naredni gol se čekalo sve do 77. minuta, kada je Stengs bio precizan a u 83. minutu, dosuđen je novi jedanaesterac za AZ i ponovo je Kopmajners postigao pogodak. Samo dva minuta posle ovog pogotka, Sugavara je povisio prednost na 5:0, a Idrisi je u drugom minutu nadoknade postavio konačnih 6:0.