CRVENO-BELA KATASTROFA U LONDONU: Totenhem iskalio sav bes i deklasirao Zvezdu sa 5:0!
Totenhem - Crvena zvezda, Foto: EPA

liga šampiona, 3. kolo

Sva dešavanja sa večerašnje utakmice mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 23:16h

Fudbaleri Crvene zvezde deklasirani su u 3. kolu Lige šampiona od Totenhema sa čak 5:0. Ovo je drugi poraz crveno-belih posle onog u Minhenu, pa tako izabranici Vladana Milojevića ostaju na tri boda iz isto toliko mečeva. Počelo je golom Kejna posle kornera već u 9. minutu. Degenek ga nije lepo ispratio, a visoki Englez je sjajno iskoristio idealan centaršut Lamele i doveo "pevce" u vođstvo.

Samo par minuta kasnije, Son je iskoristio nepažnju Zvezdine odbrane i neometan rutinski sa nekoliko metara savladao Borjana za 2:0. Zaigrala je Zvezda malo bolje od tog momenta, pokušavala preko Gobeljića i Milunovića da se vrati u meč, međutim bezuspešno. Son je postigao svoj drugi gol na meču u finišu prvog dela i najavio katastrofu srpskog šampiona. Marin je pogrešio, a on je ponovo je utrčao u kazneni prostor kao da nema nikog i lako pogodio mrežu Borjana za 3:0.

Nastavak meča je doneo istu priču. Pokušao je Gobeljić da ublaži prednost i smanji blamažu, međutim Lamela je iskoristio grešku Rodića i posle dve asistencije uspeo da se upiše u listu strelaca za ogromnih 4:0. Kejn je postigao i svoj drugi gol na meču u 72. minutu, kada se prošetao kroz kazneni prostor i lepo plasirao loptu u gol.

Nisu se obistinile nade navijača da Zvezda može da iznenadi, pa je Totenhem u velikom stilu izašao iz krize i iskalio dugo skupljani bes nad crveno-belima. Crvena zvezda će priliku da se osveti Totenhemu imati za dve nedelje u Beogradu u meču koji može da bude od velikog značaja od ekipe sa Marakane.

TOTENHEM - CRVENA ZVEZDA 5:0 (Kejn 9, 72, Son 16, 44, Lamela 57) Sudija: Marko Gvida (Italija)

Totenhem: Gazaniga - Orije, Sančez, Vertongen (od 73. Fojt), Dejvis - Ndombele, Sisoko - Son (od 68. Dajer), Ali (od 78. Lo Selso), Lamela - Kejn.

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić - Kanjas (od 62. Petrović), Vulić - Garsija, Marin, Van la Para (od 82. Vukanović) - Tomane (od 63. Pavkov).

Sva dešavanja sa večerašnje utakmice mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ MEČA Totenhem - Crvena zvezda 5:0

83. minut - Opao je tempo meča, što je i očekivano. Totenhem je uspeo u svojoj nameri, crveno-beli samo čekaju poslednji sudijski zvižduk.

72. minut - GOOOL: Kejn postiže i peti gol za Totenhem!

70. minut - Najbolja prilika za Zvezdu! Marin je lukavo oprobao svoj udarac, ali mreža se nije zatresla.

64. minut - Opet Son! Prošetao se do šesnaesterca, bio pomalo sebičan, ali je vrlo lako mogao da postigne het-trik.

57. minut - GOOOL: Lamela pored dve asistencije upisuje i gol! Iskoristio je smušenost Rodića i iz okreta pogodio za 4:0.

56. minut - Gobeljić je oprobao svoj udarac, ali lopta ide samo u Gazanigu.

55. minut - Nova šansa za Kejna! Ostaje 3:0 za Totenhem, ponovo visi gol u vazduhu.

50. minut - Prolazi lopta ispod Degeneka, Lamela šutira visoko preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

44. minut - GOOOL: Marin je izgubio loptu, Son protrčao pored Kanjasa kao brzi voz i rutinski pogodio za 3:0!

35. minut - Opet Gobeljić! Njegov šut pogađa Marina i lopta odlazi u gol aut.

27. minut - Gobeljić je pronašao La Paru, a ovaj slabo šutira glavom što Gazaniga lagano "kupi".

22. minut - Totalna ofanziva Totenhema, prvo je Ndembele oprobao svoj šut, zatim je Gobeljić nekako uspeo da izblokira udarac Alija u korner.

20. minut - Marin je izigrao jednog fudbalera domaćih, ubacio loptu u kazneni, a Milunović odlično šutira, ali preko gola.

16. minut - GOOOL: Son postiže gol, a Lamela upisuje drugu asistenciju! Korejanac je ostao sam kao duh na levom boku i nije mu bilo teško da zatrese mrežu.

15. minut - Lepo je Marin proigrao Gobeljića na desnoj strani, koji ubacuje u srce šesnaesterca, međutim nikoga nije bilo na tom mestu i prva prilika za Zvezdu odlazi u nepovrat.

11. minut - Mogao je Kejn vrlo brzo da postigne i drugi pogodak, ali Borjan je bio na visini zadatka.

9. minut - GOOOL: Hari Kejn! Korner je izveo Lamela, a visoki Englez je pobegao Degeneku za 1:0!

MAJSTOR SVOG ZANATA

5. minut - Son je pobegao Degeneku i uputio mlak šut, Borjan siguran.

3. minut - Prva prilika za Totenhem. Kejn se našao u šansi, međutim, sapleo se i nije uspeo udarcem da ugrozi gol Crvene zvezde.

21:00 - Počinje utakmica između Totenhema i Crvene Zvezde!