DMITROVIĆ NIJE MOGAO SAM: Barsa preko Eibara do novih bodova, remi u derbiju Atletika i Valensije!
Marko Dmitrović i Lionel Mesi, Foto: EPA/QUIQUE GARCIA

primera, 9. kolo

Katalonci prvi na tabelo

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima Eibar sa 3:0, u utakmici devetog kola španske Primere.

Barselona je upisala šestu pobedu od početka šampionata i trenutno je prva na tabeli sa 19 bodova, dok je Eibar na 14. poziciji sa devet osvojenih bodova. Golove za Barselonu na današnjem meču postigli su Antoan Grizman u 13, Lionel Mesi u 58. i Luis Suares u 66. minutu.

Sjajnu partiju je pružio Marko Dmitrović sa nekoliko odličnih odbrana, ali nije mogao sam protiv ovakvih aždaja.

Barselona je u narednom kolu trebalo da dočeka Real Madrid u prvom ovosezonskom "klasiku" ali je taj meč odložen kako bi se izbeglo poklapanje sa mitingom pristalica za nezavisnost Katalonije.

Na drugoj strani, Eibar će narednog vikenda gostovati Valjadolidu.

Fudbaleri Atletiko Madrida i Valensije igrali su danas nerešeno 1:1, u devetom kolu Primere.

Atletiko je vodio od 36. minuta pogotkom Dijega Koste iz penala, a bod gostima je u 82. doneo Danijel Pareho.

Atletiko je četvrti na tabeli španskog prvenstva sa 16 bodova, dok Valensija ima tri manje i zauzima šesto mesto.