UKRAJINA POBEDILA PORTUGAL U KIJEVU: Šta ovo znači za Srbiju, kakve su Orlovima šanse da se dokopaju EP 2020?
Andrej Jarmolenko, Foto: AP

Kvalifikacije za EURO 2020, Grupa B

Srbija je pobedila Litvaniju i prišla Portugalu samo na jedan bod zaostatka dve utakmice pre kraja kvalifikacija

Objavljeno: 22:58h

Ukrajina je na Olimpijskom stadionu u Kijevu slavila nad Portugalom sa 2:1 (2:0) i na taj način osigurala plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Takođe, pogocima Jaremčuka iz 6. minuta i Jarmolenka iz 27. minuta, za čije anuliranje nije bio dovoljan ni penal Kristijana Ronalda u 72. minutu, Ukrajinci su i reprezentaciji Srbije napravili uslugu, jer sada i dalje postoje teoretske šanse za odlazak Orlova na završnicu evropskog šampionata i pre baraža osiguranog takmičenjem u Ligi nacija.

Orlovi imaju mečeve sa Ukrajinom i Luksemburgom kod kuće, dok Portugalce očekuje malo lakši posao - sa Luksemburgom i Litvanijom, no, u fudbalu se za sada pokazalo da ništa nije nemoguće.

Ko zna, možda baš Luksemburžani otkinu koji bod Ronaldu, Feliksu i drugarima.

Evo i kako izgleda stanje u našoj grupi B u kojoj su sve ekipe odigrale po šest mečeva, osim Ukrajina i Litvanija koje imaju po sedam.

Naredni mečevi, ujedno i poslednji mečevi kvalifikacija na programu su u novembru.

Što se tiče ostalih grupa, izveštaj meča između Kosova i Crne Gore u grupi A čitajte OVDE, a u grupi H Francuska i Turska su remizirale sa 1:1, Island je slavio nad Andorom sa 2:0, dok je Albanija bila bolja od Moldavije u gostima sa 4:0.