SRBIJA POBEDILA LITVANIJU I PRIŠLA PORTUGALU NA BOD: Mitrogol diše Rajku Mitiću za vratom!
Aleksandar Mitrović i Adem Ljajić, Foto: Starsport©

kvalifikacije za ep

Sve dešavanja pre, tokom i posle meča pratili ste uz naš lajv-blog

Objavljeno: 22:53h

Fudbalska reprezentacija Srbije slavila je u gostima nad Litvanijom sa 2:1.

Strelac oba gola bio je Aleksandar Mitrović u 48. i 53. minutu i to posle asistencija Adema Ljajića, koji je odigrao na veoma visokom nivou i bio idejni tvorac skoro svakog opasnijeg napada naše selekcije.

Dva kola pred kraj kvalifikacija imamo bod manje od Portugala koji je sa 2:1 izgubio o Ukrajine, ali šanse za direktan plasman na EURO su nam minimalne jer evropski šampion do kraja igra sa Litvanijom i Luksemburgom, a nama dolaze moćni Ukrajinci i takođe Luksemburžani.

ISTORIJSKA POBEDA TZV. KOSOVA PROTIV CRNE GORE! Južna srpska pokrajina i dalje sanja plasman na EURO 2020!

Ono što je takođe obeležilo ovaj meč je i to što je Aleksandar Mitrović prišao na samo jedan gol od Rajka Mitića na večnoj listi, a izjednačio se sa Dušanom Bajevićem. Napadač Fulama je pogađao 31 put za Srbiju.

Ništa nije delovalo bajno na početku meča. Stvorli smo tokom prvog poluvremena dve prilike, ali nismo igrali dobro. Kretali smo napade iz zadnje linije i često gubili loptu, a domaćin nam je pretio iz kontri.

Činilo se da takav plan nigde ne vodi, a onda je usledilo otvaranje drugog poluvremena uz snova.

Pomenuti tandem Adem Ljajić - Aleksandar Mitrović je uzeo stvar u svoje ruke i posle dve divne kombinacije rešio meč.

Kao raketa je prošao igrač Bešiktaša u 48. minutu i spojio Mitra sa golom, da bi nekoliko minuta kasnije usledila repriza.

Ponela je euforija izabranike Ljubiše Tumbaković, ali nokdaun u kojem su bili Litvanci nije rezultirao pogotkom.

1 / 6 Foto: Starsport©

Pred kraj meča opao je ritam, kao i nivo naše igre.

Donatas Kazlauskas je to iskoristio i u 79. postavio konačan rezultat, a imali smo i dosta sreće da prednost održimo do kraja...

Na periode smo delovali veoma ozbiljno i imali smo ideju u igri svesni svojih kvaliteta, ali može i mora to mnogo bolje ako želimo na EURO, ali i da se na istom ne obrukamo.

Sve dešavanja pre, tokom i posle meča pratili ste uz naš lajv-blog!

Sva dešavanja pre, tokom i posle utakmice mogli ste da pratite uz naš lajv-blog...

KRAJ UTAKMICE! Srbija se pobedom približila Portugalu samo na jedan bod dve utakmice pred kraj, koliko se i Mitrogol približio Rajku Mitiću na večnoj listi strelaca. Mladić iz okoline Smedereva postigao je 31 gol, legenda Crvene zvezde po kojoj se zove stadion u Ljutice Bogdana - 32.

88' Umalo da Mitar stigne Rajka Mitića! Ipak, fenomenalno brani Černiauskas!

79' Ovo nije dobro! Pogađa Donatas Kazlauskas i voda je u srpskim ušima!

72' Ulazi u igru Saša Lukić, izlazi Milivojević.

68' Ređaju se prilike sada, jednu nije iskoristio Mitrović, drugu Radonjić.

61' Sada je opao ritam utakmice, nismo iskoristili onaj nalet da damo još bar jedan gol.

55' Dali smo gas i konačno možemo da uživamo u nastupu Orlova koji su namirisali krv i žele još golova.

53' GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Aleksandar Mitrović! Probio je Ljajić posle kombinacije sa Radonjićem i centrirao za Mitra! Naš as je na gol od Rajka Mitića na večnoj listi!

48' Stisli smo jako i eto gola! Ljajić je kao raketa probio po desnoj strani i spojio Mitrovića sa golom! 1:0!

46' Meč je nastavljen!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

43' Sada je zategao Kolarov sa 40 metara!!! Golman hvata živu loptu. Igre smo bez.

39' Katastrofalna igra Srbije u ovim momentima.

36' Period ozbilnije igre Litvanaca, ređaju se šanse sada pred našim golom.

34' Dmitrović pravi novu grešku! Naš golman je ponovo istrčao daleko od gol linije posle centaršuta sa 35 iz slobodnog udarca, bio nesiguran, ali ipak na kraju uhvatio loptu.

29' Evo prve prave šanse! Centrirao je Millivojević svom prijatelju Mitrogolu, ali brani golman Litvanije! Ukrajinci vode sa 2:0 golom Jarmolenka!

28' U poslednjih nekoliko minuta smo dali gas, mota tu oko kaznenog Ljajić, pokušava da kreira, ali ne daju se domaći.

24' Ne deluje ovo dobro za sada. Pokušavamo sa organizacijom napada iz poslednje linije i lako gubimo lopte. Litvanci imaju plan da nas ugroze iz kontra napada, ali ni oni nisu baš najspretniji u svojim namerama.

19' Ukrajina vodi protiv Portugala! Roman Jaremčuk je pogodio na početku utakmce.

15' Centrirao je oštro iz kornera Adem Ljajić, ali boksuje poslednjim naporom golman Černiauskas!

13' Imali su Litvanci sada ofanzivu, ali smirena je naša defanziva.

6' Bezveze sada Dmitrović istrčava, ali Kolarov blokira Verbickasa.

5' Srbija je već imala dve prilike, ali Mitrović i Ljajić ih ne koriste. Posebno je bila dobra ova Ljajićeva kojem je udarac sa pet metara zaustavio Černiauskas.

20:45 - Meč je počeo!

20.37 - Aleksandar Mitrović bi het-trikom na ovom meču sustigao Rajka Mitića sa 32 gola za nacionalni tim. Sledeći na listi bili bi aktuelni trener Partizana Savo Milošević, ali i Blagoje Marjanović i Milan Galić.

20:35 - Kosovski mediji prenose da na tribinama ima i srpskih navijača! Opširnije ovde!

19:45 - EVO I SASTAVA! Aleksandar Kolarov će ponovo igrati na poziciji štopera, koja nije njegova prirodna.

LITVANIJA: Černiauskas, Klimavičijus, Baravakjas, Girdvainis, Mikoliunas, Šimkus, Vorobjovas, Golubickas, Lasickas, Verbickas, Matulevičijus.

SRBIJA: Dmitrović – Miletić, Milenković, Kolarov, Mladenović – Maksimović, Milivojević – Radonjić, Ljajić, Kostić – Mitrrović. Selektor: Ljubiša Tumbaković.