Belgija i Rusija sa pola gasa, Mađari na drugom mestu! Hrvati nisu overili "vizu" za EURO, Austrija je blizu toga!
Belgija je nastavila da pobeđuje i pored plasmana na EURO, Foto: AP

kvalifikacije za euro 2020.

Golove za Belgiju postigli su Miši Bačuai u 21. i Tomas Menijer u 53. minutu

Fudbaleri Belgije obezbedili su plasman na EURO 2020 u prethodnom kolu, ali su nastavili pobednički niz.

Reprezentacija koja je zauzela treće mesto na Mundijalu u Rusiji, savladala je Kazahstan na gostovanju rezultatom 2:0 (1:0), i zabeležila osmu uzastopnu pobedu u ovogodišnjim kvalifikacijama, u grupi I.

Golove za Belgiju postugli su Miši Batšuaji u 21. i Tomas Menijer u 53. minutu.

U ostalim mečevima ove grupe Rusija je slavila sa čak 5:0 na Kipru, dok je Škotska sa 6:0 unakazila San Marino.

Golove za "baćuške" koja je pre nekoliko dana obezbedila plasman na EURO postigli su Čerišev u 9. minutu, Ozdoev u 23., Dzjuba u 79., Golovin u 89. i ponovo Čerišev u 92. minutu utakmice.

Što se tiče grupe C, Holandija je slavila u Minsku protiv Belorusije sa 2:1, a oba gola za "narandžaste" su delo Vajnalduma koji je pogađao u 32. odnosno 42. minutu igre, dok je utešni gol za domaćina postigao Dragun u 54.

U istoj toj grupi, Nemačka je sa 3:0 savladale Estoniju.

U grupi E Važnu pobedu je ostvarila Mađarska nad Azerbejdžanom (1:0) pošto je Kordun u 10. minutu meča rešio ovaj susret i sada se nalazi na drugoj poziciji grupe E, gde su se kasnije u Kardifu sastali Vels i Hrvatska.

Hrvatska je propustila šansu da pobedom gotovo sigurno obezbedi plasman na EURO, jer je sa 1:1 remizirala sa Velsom u Kardifu.

Poveli su Vatreni golom Nikole Vlašića u 9. minutu, ali je Garet Bejl poravnao u 3. minutu nadoknade prvog dela igre.

Slovaci, pa čak i Velšani imaju i dalje šansu da se nađu na završnici evropske smotre.

U grupi G situacija je sledeća. Austrija je slavila nad Slovenijom sa 1:0 golom Poša u 21. minutu, dok je Polsjka golovima Frankovskog i Milika savladala Severnu Makedoniju.