ROBIJEV SKOK KA PRVENSTVU EVROPE: Italija se plasirala, King šokirao Špance u 94. minutu!
Robert Prosinečki, Foto: EPA/Fehim Demir

kvalifikacije za euro

Zmajevi su još u igri, Italija se plasirala na EURO

Fudbaleri Italije su u neobičnoj zelenoj opremi slavili na punom Olimpiku protiv Grčke rezultatom 2:0 i tako obezbedili direktan plasman na EURO 2020. godine.

Posle pomalo dosadnog prvog poluvremena, oba gola viđena su u drugom delu igre. Prvo je Žoržinjo iz penala doneo prednost svojoj selekciji u 63. minutu, da bi Bernandeski sjajnim golom rešio meč u Rimu.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine pobedili su večeras u Zenici selekciju Finske sa 4:1, u sedmom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

BiH je trenutno treća na tabeli Grupe J sa deset bodova, dok je Finska druga sa dva boda više.

Golove za BiH postigli su Izet Hajrović u 29, Miralem Pjanić u 37. minutu iz penala i u 58, kao i Armin Hodžić u 73. minutu. Strelac jedinog pogotka za Finsku bio je Joel Pohjanpalo u 79. minutu.

Fudbaleri Danske su na svom terenu slavili protiv Švajcarske sa 1:0, a jedini gol postigao je Jusuf Poulsen.

Danska je trenutno druga na tabeli Grupe D sa 12 bodova, koliko ima i prvoplasirana Irska, dok je Švajcarska treća sa osam.

U istoj grupi, Gruzija i Irska su ranije danas odigrale 0:0. Fudbaleri Rumunije su u gostima pobedili Farska Ostrva sa 3:0. Rumunija je druga na tabeli Grupe F sa 13 bodova, dok su Farska Ostrva poslednja bez bodova.