MANČESTER U KANALU: Njukin debitant 'pokopao' Đavole, Vukovi napravili senzaciju - šampion na kolenima!

PREMIJER LIGA - 8. KOLO

Veoma zanimljivo je bilo u Premijer ligi ove sedmice

Objavljeno: 21:00h

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su danas u gostima aktuelnog šampiona Engleske, Mančester Siti, sa 2:0 u osmom kolu Premijer lige.

U neatraktivnoj utakmici na stadionu Etihad, Siti je bio za nijansu bolji rival, imao inicijativu, ali pored šansi iz prekida nije ozbiljnije ugrožen gol Ruija Patrisija.

Vulverhempton je poveo golom Adame Traorea u 81. minutu posle kontranapada koji je povukao Raul Himenes, a na kraju u situaciji "jedan na jedan" sa Edersonom okončao španski napadač.

Posle još jednog kontranapada u 94. minutu Traore je ponovo u situaciji "jedan na jedan" pogodio i doneo prvi trijumf Vulverhemptonu na gostovanju protiv Sitija još od 1979. godine.

Siti tako posle osam kola zauzima drugo mesto sa 16 bodova, osam manje od prvoplasiranog Liverpula.

Istim rezultatom slavio je i Arsenal koji je pred svojim navijačima pobedio Bornmut.

Jedini gol na meču postigao je David Luiz u devetom minutu na asistenciju Pepea iz kornera.

Arsenal je tako došao do trećeg mesta Premijer lige sa 15 bodova, dok je Bornmut 10. sa 11. Fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima Sautempton sa 4:1.

"Plavci" su poveli golom Tamija Ejbrahama u 17. minutu, da bi u 24. MejsonMaunt povisio na 2:0. Sautempton je uspeo da smanji zaostatak preko Danija Ingsa u 30, ali su sve nedoumice oko pobednika otklonili Ngolo Kante u 40. i Miši Batšuaji u 89. Čelsi je peti sa 14 bodova, dok je Sautempton 16. sa sedam.

Fudbaleri Njukasla upisali su protiv Mančester junajteda drugu pobedu u sezoni.

Meč je rešen u 72. minutu. Metju Longstaf je dobro pratio kretanje lopte, primio je na ivici kaznenog prostora i odlično šutirao. De Hea nije imao šanse.

Brajton - Totenhem 3:0 (2:0) /Mopej 3, Konoli 32, 65/

Barnli - Everton 1:0 (0:0) /Hendrik 72/

Liverpul - Lester 2:1 (1:0) /Mane 40, Milner 93pen – Medison 80/

Norič - Aston Vila 1:5 (0:2) /Vesli 14, 30, Griliš 49, Hurihejn 61, Drmić 87 – Daglas Luiz 83/

Votford - Šefild Junajted 0:0

Vest Hem - Kristal Palas 1:2 (0:0) /Ale 54 - Van Alhot 67 pen, Aju 88/

Nedelja Arsenal - Bornmut 1:0 (1:0) /David Luiz 9/

Mančester Siti - Vulverhempton 0:2 (0:0) /A. Traore 80, 90+2/

Sautempton -Čelsi 1:4 (1:3) /Ings 30 - Abraham 17, Maunt 24, Kante 40, Batšuaji 89/

Njukasl - Mančester Junajted 1:0 (0:0) /M. Longstaf 72/