Moćni Menhengladbah razneo Augzburg u paramparčad za prvo mesto na tabeli, Rašica smorio Frankfurt!
Borusija Menehengladbah, Foto: EPA/Sascha Steinbach

bundesliga, 7. kolo

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili na svom terenu Augzburg sa 5:1 u sedmom kolu nemačke Bundeslige.

Menhengladbah je pitanje pobednika praktično rešio posle 15 minuta igre, pošto su već u 13. imali tri gola prednosti.

Vodeći gol za domaćina postigao je Denis Zakarija u trećem minutu, da bi Patrik Herman u osmom povisio na 2:0.

Herman je u 13. minutu povisio na 3:0, da bi Alasane Plea u 43. doveo Borusiju Menhengladbah do četiri gola prednosti.

Augzburg je preko Florijana Najderlehnera u 80. smanjio zaostatak, ali je Brel Embolo u 83. postavio konačnih 5:1.

Borusija Menhengladbah posle pobede ima 16 bodova i zauzima prvo mesto, dok je Augzburg 14. sa pet.

Volfzburg je igrao protiv Unin Berlina bez nekoliko prvotimaca, ali je ipak uspeo da golom Vuta Veghorsta slavi na svom terenu sa 1:0.

U poslednjem meču dana Ajntraht i Verder su remiziral sa 2:2. Domaćin će imati za čime da žalo jer je imao prednost od 2:1 do 91. minuta kada je pogodio Milot Rašica sa bele tačke.

Filip Kostić igrao ceo meč, Mijat Gaćinović ušao u finišu. Dejan Joveljić nije dobio šansu.

Bundesliga, 7. kolo

Petak

Herta - Fortuna DIzeldorf 3:1 (2:1) (Ibišević 37, Dilrosun 44, Darida 62 - Henings 32pen)

Subota Leverkuzen - RB Lajpcig 1:1 (0:0) (Foland 66 - Nkunku 78)

Bajern - Hofenhajm 1:2 (0:0) (Levandovski 73 - Adamjan 54, 79)

Frajburg - Dortmund 2:2 (0:1) (Valdšmit 55, Akanđi 88. autogol - Vitsel 20, Hakimi 67)

Paderborn - Majnc 1:2 (1:2) (Zolinski 14 - Kvajzon 8, Brosinski 32. penal)

Šalke - Keln 1:1 (0:0) (Serdar 72 - Hektor 90+2)

Borusija Menhengladbah – Augzburg 5:1 (4:0) (Zakarija 2, Herman 8, 13, Plea 39, Embolo 83 – Niderlehner 80)

18:30 Ajntraht - Verder 2:2 (0:1)

(Rode 55, Andre Silva 88 - Klasen 27, Rašica 90+1)