VAR U 93. DONEO LIVERPULU 8. UZASTOPNU POBEDU: Lesteru malo falilo da odoli na Enfildu, Milner pogodio s penala!
Džejms Milner donosi pobedu Liverpulu sa penala u 95. minutu, Foto: EPA/Peter Powell

Premijer liga, 8. kolo

"Crveni" su u nadoknadi vremena došli do nova tri boda

Objavljeno: 21:34h

Penal u sudijskoj nadoknadi, koji je dosuđen posle gledanja VAR-a, doneo je Liverpulu i 8. pobedu u isto toliko kola Premijer lige. "Crveni" su srušili Lester 2:1 pogotkom sa penala Džejmsa Milnera u 95. minutu.

Malo je nedostajalo da "lisice" budu prvi tim u Engleskoj koji je uspeo da odoli ove sezone nemilosrdnom Liverpulu i izbegne poraz, ali se dogodio taj za njih tragični momenat koji je ipak pre svega prouzrokovala greška u proceni njihovog golmana.

Dugo se čekalo na gol Liverpula, koji jeste dominirao od samog početka, ali je tek u 40. minutu Mane uspeo da zatrese mrežu. Ipak, apsolutno više od pola gola je završio Milner koji je poslao neviđenu asistenciju kojom je sa svoje polovine izbacio celu odbranu Lestera.

Međutim, u samom finišu utakmice, u 79. minutu šok na "Enfildu". Medison je pogodio za izjednačenje posle jedne duge akcije koju su pripremali igrači u plavim dresovima.

I kada su svi mislili da će "crveni" prvi put odigrati nerešeno u sezoni, dogodio se taj 93. minut. Mane je pao u petercu posle starta Olbrajtona, kontakt jeste postojao, ali je delovalo kao i da se Senegalac i malo bacio da bi ubedio sudiju.

Arbitar je odlučio da pogleda snimak na asistenciju iz VAR sobe i shvatio da postoje elementi za najstroži prekršaj. Loptu je uzeo Džejms Milner, pogodio i rešio sve.

Premijer liga, 8. kolo:

Brajton - Totenhem 3:0 (Mopej 3, Konoli 32, 65)

Barnli - Everton 1:0 (Hendrik 72)

Liverpul - Lester 2:1 (Mane 40, Milner 93pen – Medison 80)

Norič - Aston Vila 1:5 (Vesli 14, 30, Griliš 49, Hurihejn 61, Drmić 87 – Daglas Luiz 83)

Votford - Šefild Junajted 0:0

Vest Hem - Kristal Palas 1:2 (Aler 54 - Van Anholt 63, Aju 87)

Nedelja Arsenal - Bornmut 15.00 Mančester Siti - Vulverhempton 15.00 Sautempton - Čelsi 15.00 Njukasl - Mančester Junajted 17.30