KO BI REKAO DA ĆE ONI SRUŠITI BAJERN: Jermen šokirao Alijanc arenu! Niko od suparnika to nije iskoristio!
Sargis Adamjan je sa dva gola srušio Bajern na Alijanc areni, Foto: EPA/RONALD WITTEK

Bundesliga, 7. kolo

Sada imamo čak 4 tima koji dele prvo mesto na tabeli sa po 14 bodova

Objavljeno: 21:33h

Bajern Minhen je doživeo šok na svojoj "Alijanc areni" protiv Hofenhajma koji mu je naneo prvi poraz 2:1 u sezoni u Bundesligi.

Dželat Bavaraca se zove Sargis Adamjan, jermenski reprezentativac, koji je postigao oba gola za najveće iznenađenje od početka nemačkog prvenstva.

Da ne ide kako bi trebalo po Zvezdinog protivnika u Ligi šampiona dalo se naslutiti već na poluvremenu koje je završeno bez golova, da bi odmah na početku drugog dela igre Adamjan savladao Nojera.

Kada je Levandovski glavom na centaršut Milera doneo izjednačenje u 73. minutu mnogi su mislili da sledi preokret, ali umesto toga nova lopta u mreži šampiona Nemačke.

I to ponovo Jermen, koji je u samom finišu udarcem sa ivice šesnaesterca doneo tek drugu pobedu Hofenhajmu u Bundesligi ove sezone.

Kiks Bajerna nije iskoristio niko od njegovih pratilaca pošto je kiksnula i Borusija koja je odigrala 2:2 protiv Frajburga u gostima.

Dva puta su "milioneri" vodili i oba puta su ispustili prenost. Prvi gol je postigao Vitsel u 20 minutu, ali je izjednačio Valdšmit u 55. Hakimi je doneo novo vođstvo gostima iz Dortmunda, koje je anulirao u 90. minutu Akanđe autogolom.

U derbiju kola Lajpcig i Bajer Leverkuzen su odigrali takođe nerešeno 1:1.

"Farmaceuti" su vodili golom Kevina Folanda do pred samu završnicu meča, ali na kraju mogu biti zadovoljni ovim bodom. "Bikovi" su imali mnogo više udaraca na gol protivnika, kao i velikih šansi, međutim, do izjednačenja i rezultata 1:1 došli su preko Nkunkua u 78. minutu.

Šalke je takoreći, kao i Borusija, ostao bez prvog mesta na tabeli u sudijskoj nadoknadi.

Imali su "rudari" iz Gelzenkirhena pobedu u džepu protiv Kelna, pošto su poveli golom Serdara u 72. minutu.

Ali je onda usledio šok u 2. minutu sudijske nadoknade kada je Jonas Ektor pogodio posle kornera i doneo bod gostima.

Tako sada imamo čak 5 timova koji dele prvu poziciju na tabeli sa po 14 bodova.

Bundesliga, 7. kolo:

Bundesliga, 7. kolo: Herta – Fortuna 3:1 (Ibišević 37, Dilrosun 44, Darida 62 – Henings 32p)

Subota: Bajern – Hofenhajm 1:2 (Levandovski 73 - Adamjan 54, 79) Leverkuzen – Lajpcig 1:1 (Foland 66 - Nkunku 78) Frajburg – Dortmund 2:2 (Valdšmit 55, Akanđi ag. 90 - Vitsel 20, Hakimi 67) Panderborn – Majnc 1:2 (Zolinski 14 - Kvaison 8, Brosinski 32p) Šalke – Keln 1:1 (Serdar 72 - Ektor 90+2)

Nedelja: Menhengladbah – Augzburg 13.30 Volfsburg – Union Berlin 15.30 Ajntraht – Verder 18.00