U ZVEZDI TRLJAJU RUKE: Poketino 'odbija' da dođe na Marakanu!
Maurisijo Poketino, Foto: EPA/ James Boardman

1. kolo premijer lige

Posle katastrofe od Bajerna, usledio je novi težak poraz

Objavljeno: 15:45h

Mračni dani su se nadvili nad Totenhemom i Maurisijom Poketinom, koji bi veoma lako mogao da ostane bez posla. Sparsi su na gostovanju ubedljivo poraženi od Brajtona sa 3:0.

Junak utakmice je 19-godišnji Aron Konoli koji je sa dva gola poneo epitet najboljeg aktera utakmice. Brajton je već nakon prvih 45 minuta igra vodio sa 2:0 i bilo je jasno svima da nešto debelo ne štima u taboru Totenhema.

Prvo poluvreme obeležila je povreda Uga Ljorisa. Golman je u 3. minutu napravio neshvaljiv kiks i tako omogućio Mopeju da lagano postigne gol, a tom prilikom se povredio.

Uledio je šou Konlija. Prvo je matirao Gazinagu, koji je zamenio Ljorisa, u 32. minutu, da bi tačku na meč stavio u 65.