Enfild je eksplodirao: 4 gola Liverpula za 45 minuta i preokret protiv Dortmunda kakav Evropa nije videla! (VIDEO)

Liga Evrope, četvrtfinale

"Crveni" su igrali po nemačkom receptu - "igra se dok sudija ne svira kraj" i posle 0:2 na poluvremenu došli do pobede 4:3 u 91. minutu
Objavljeno: 00:00h

Posle atraktivnih dvomeča poznata su sva 4 učesnika polufinala Lige Evrope - Liverpul, Šahtjor, Viljareal, dok je poslednji akter odlučen posle jedanaesterca i to je ekipa, branioca titule - Sevilje. Utakmica večeri je definitivno bila ona koja je odigrana u Engleskoj u kojoj su koplja ukrstili Liverpul i Borusija iz Dortmunda. Posle 1:1 u prvom meču, nemačka ekipa je ušla u dvoboj sa samo jednom namerom - da što pre stekne prednost. To se i desilo već u 5. minutu kada je mrežu zatresao Henrik Mkitarijan. Samo četiri minuta kasnije Obamejang je sjajan način deprimirao "Enfild".

3:3
potpuno preokrenuli rezultat preko Dejana Lovrena
Šahtjor Bragu r 4:0 ukupnim rezultatom 6:3
V iljareal Sparte u Pragu 3:0 6:3. Branilac titule, Sevilja 2:1 Liga Evrope, 1/4 finale Liverpul 4:3 prvi meč 1:1 Sevilja 1:2, penalima 5:4, prvi meč 2:1 Šahtjor 4:0 prvi meč 2:1 Viljareal 2:4, prvi meč 1:2