VEČE ZA FUDBALSKE HEDONISTE U LŠ: Tadić dirigovao Ajaksom, Suarezove lepotice ugasile Inter, spektakl na Enfildu!

2. kolo lš

Dešavanja sa mečeva mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 23:05h

Kakvo veče u Ligi šampiona...

Ovo je bilo uživanje za svakog ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svetu! Prvo kolo Lige šampiona donelo je mnogo golova, lepih poteza i sjajnih fudbalskih mečeva.

U derbiju večeri Barselona je posle preoketa pobedila Inter na Nou Kampu sa 2:1, a junak Katalonaca je bio Luis Suarez.

Italijanski velikan je sjajno počeo meč, već u trećem minutu su preko Lautara Martineza došli do vođstva i igrali sasvim dobro. Barsa i Mesi nisu mogli da pronađu svoj ritam sve do početka drugog poluvremena kada je na scenu stupio Suarez. Urugvajac je prvo u 58. postigao spektakularan gol, da bi u 87. minutu nakon kombinacije sa Mesijem doneo pobedu Barsi.

Ajaks je ostvario pobedu na Mestalji pošto je bio bolji od Valensije sa 3:0, a naš Dušan Tadić bio je pravi dirigent igre Kopljanika.

Srpski reprezentativac nije postigao gol, ali je podelio dve asistencije i pokazao zašto je lider ove ekipe. Sterlci za Ajaks bili su Zijeh, Promes i Van de Bek. Pogotovo je bio lep pogodak Zijeha.

Aktuelni šampion Evrope dugo će pamtiti meč protiv Salcburga. Imali su izabranici Jirgina Klopa velikih 3:0 protiv Austrijanaca. Izgledalo je sve kao rutina i nova ubedljiva promena, ali usledilo je odgovor Austrijanaca, koji su došli do izjednačenje. Ipak, Liverpul je golom Salaha obezbedio pobedu.

U ranijim utakmicama Borusija je pobedila Slaviju u Pragu sa 2:0, a Genk je na svom stadionu odoleo Napoliju 0:0.

Dortmund je do trijumfa došao zahvaljujući sjajnom Hakimiju, koji je postigao dva gola, od koga je jedan bio prava majstorija. Od svih ofanzivaca Milionera u prvi plan je došao desni bek. Napoli je i pored mnogo šansi propustio priliku da Aosvoji tri boda.

Barselona – Inter 2:1 Suares 58' 85' - Martines 3' Lil – Čelsi 1:2 Osimen 33' - Ejbraham 22', Vilijan 78' Liverpul – Salcburg 4:3 Mane 9', Robertson 25', Salah 36', 69' - Hvang 39', Minamino 56', Haland 60' Lajpcig – Lion 0:2 Depaj 11', Terije 65' Valensija – Ajaks 0:3 Zijeh 8', Promes 34', Van de Bek 67' Zenit – Benfika 3:1 Dzjuba 22', Dijas 70'ag, Azmun 78' - De Tomas 85'

Sva dešavaja sa utakmica Lige šampiona možete da pratite na našem lajv-blogu:

86' - Preokret na Nou Kampu. Sjajno je prošao Mesi i dodao do Suareza, koji je još bolje prevario čuvara i pogodio metu za vođstvo Barselone.

79' - Zenit postiže i treći gol. Strelac je Azmun.

71' - Vodi Zenit na svom stadionu sa 2:0. Dijaz je smestio loptu u svoju mrežu.

71' - Vraća prednost Liverpulu - Firmino je asistirao, Salah je pogodio mrežu.

70' - Ajaks vodi 3.0 protiv Valensije, Van de Bik je iskoristio dodavanje Tadića.

65' - Lion je duplirao prednost u meču sa Lajpcigom. Martin Tirije postiže prvi gol u karijeri na nekom meču Lige šampiona.

59' - Goool na Enfildu! Liverpul je ispustio prednost od 3:0. Neverovatan preokret Salzburga - Haland je strelac.

58' - Kakav gol Luisa Suareza!!!! Volej Urugvajca za izjednačenje na Nou Kampu.

55' - GOOOL: Mina Minjo je smanjio rezultat i vratio dramu na Enfildu. Liverpul - Salzburg 3:2.

46' - Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme:

Barselona – Inter 0:1 Martines 3' Lil – Čelsi 1:1 Osimen 33' - Ejbraham 22' Liverpul – Salcburg 1:3 Hvang 39' - Mane 9', Robertson 25', Salah 36' Lajpcig – Lion 0:1 Depaj 11' Valensija – Ajaks 0:2 Zijeh 8', Promes 34' Zenit – Benfika 1:0 Dzjuba 22'

38' - Smanjuje Salzburg. Majstorija Korejca Hvanga - 3:1.

36' - Liverpul dominira na Enfildu - Mohamed Salah postiže gol za 3:0.

34' - Ajkas je duplirao prednost. Kvinsi Promes je pogodio mrežu Valensije posle asistencije Van de Bika.

33' - Osimen donosi izjednačenje Lilu.

27' - Valensija nije iskoristila najstrožu kaznu. Pareho je šutirao daleko od gola. Obrukao se kapiten Slepih miševa...

25' - Liverpul je duplirao prednost - fenomenalno je Roberston povukao napad i na kraju pogodio mrežu posle dodavanja Arnolda.

25' - Pršte golove na sve strane. Teni Abraham je pogodio mrežu Lila - vodi Čelsi u Francuskoj.

22' - Gol u Zenitu! Kobna greška Ljubomira Fejse koštala je Benfiku. Dzjuba je to umeo da iskoristi.

11' - Mefis Depaj donosi prednost Lionu protiv Lajpciga.

9' - GOOOL U LIVERPULU: Sadio Mane je pogodio mrežu Salzburga, tima u kom je proveo tri godine.

8' - Vodi Ajaks! Gočina Zijeha za muk na Mestalji.

3' - GOOL: Vodi Inter protiv Barseloni, strelac je Lautaro Martinez.

21:00 - Počelo je ostalih šest mečeva u drugom kolu Lige šampiona.

Večerašnji parovi: Barselona – Inter Lil – Čelsi Liverpul – Salcburg Lajpcig – Lion Valensija – Ajaks Zenit – Benfika.

KRAJ UTAKMICA U PRAGU I GENKU:

Genk - Napoli 0:0, Slavija Prag - Borusija Dortmund 0:1.

89' - GOOOL: Ponovo Hamiki!! Desni bek Borusije obezbedio je trijumf svojoj ekipi na gostovanju u Pragu.

80' - Lozano je dobro centrirao, ali se Ljorente nije najbolje snašao. Još desetak minuta za goste. Ostaje 0:0 na utakmici Genka i Napolija, dok Borusija i dalje ima minimalnu prednost.

52' - Velika šansa za Slaviju. Tesk je pogodio spoljni deo mreže. Nedostajalo mu je koncentracije...

POLUVREME: Genk - Napoli 0:0, Slavija Prag - Borusija Dortmud 0:1

35' - GOOOL: Sjajan gol Hakimija. Markoanac je istrčao kontu, promešao odbranu Slavije, prediblao golmana i poslao loptu u mrežu.

25' - Prečka Milika! Napoli već treći put pogađa okvir gola Genka, ali i dalje nema gola.

15' - Nema golova nakon prvih petnaest minuta igre, ali daleko od toga da nema ubuđenja. Kaljehon je u Pragu pogodio stativu, a Borusija je takođe bila blizu pogotku. Sančno nije uspeo da iskoristi izglednu priliku.

18:55 - Utakmice u Pragu i Genku su počele.

18:35 - Pogledajte večerašnje parove.