Milan Borjan, Foto: Starsport©

velika pobeda

- Na poluvremenu je trener Vladan Milojević bio mnogo ljut na nas, jer se nismo držali onoga što nam je rekao pre meča - rekao je Borjan

Objavljeno: 18:05h

Golman Crvene zvezde Milan Borjan izvinio se navijačima za kiks protiv Olimpijakosa (3:1) u Ligi šampiona, ali i poručio da je taj trijumf pokazao da se njegov tim izdigao iznad velikog pritiska usled poraza od Partizana pre dve nedelje

Borjan je poručio da su crveno-beli, posle minusa u prvom delu, u nastavku pokazali karakter i veliku energiju i to nakon što je između dva poluvremena trener Vladan Milojević, kako je naglasio, bio ljut. - Izvinio bih se zvezdaškoj javnosti na onako primljenom golu. Nadam se da mi je oprošteno za sve predhodne odbrane i za budućnost u kojoj ću, verujem, doneti mnogo više odbrana i svega - rekao je Borjan na pitanje Tanjuga, dan kasnije sumirajucih utiske u razgovoru sa novinarima. Borjanova greška usledila je u 37. minutu kada posle šuta Rubena Semeda, iz praktično "mrtvog" ugla, lopta završila u mreži. - Video sam da će njihov igrač da vrati povratnu, odvojio sam se korak od stative kako bi presekao loptu, Semedo nije udario kako je hteo i vratila se u gol. Bila mi je slaba reakcija, gol ide na moju dušu - poručio je fudbalski reprezentativac Kanade, a onda objasnio razgovor na poluvremenu: - Na poluvremenu je trener Vladan Milojević bio mnogo ljut na nas, jer se nismo držali onoga što nam je rekao pre meča. U nastavku smo ušli sa tim planom, akcijama kroz igru i kornere i baš je to donelo rezultat - rekao je Borjan, naglasivši da je u tom trenutku dobio veliku pomoć od Milojevića i saigrača i da mu je to dalo snagu u nastavku meča.

Preokretu je doprinelo i isključenje fudbalera Olimpijakosa Jasina Benzije u 58. minutu, posle čega su slavlje Zvezdi doneli Miloš Vulić, Nemanja Milunović i Ričmond Boaći. - Podiglo nas je isključenje, lakše je igrati kada je rival sa igračem manje. Bili smo u Olimpijakosovoj situaciji protiv Kopenhagena i to 70. minuta, ali i izdržali pritisak. Neke ekipe kleknu, mi nismo tada... Bitno je da smo doneli tri boda Zvezdi, ali i srpskom fudbalu - rekao je Borjan. Posle dva kola B grupe Bajern drži čelnu poziciju sa šest bodova, Crvena zvezda je druga sa tri, Olimpijakos i Totenhem imaju po jedan, a Borjan priznaje da je "lep pogled na tabelu". - Daleko je još sve, ima mnogo utakmica. Lepo je videti da je Zvezda druga na tabeli među takvim velikanima i moramo da nastavimo tako. Idemo u London rastećeni i da probamo da napravimo iznenađenje. Videli ste pobedu Bajerna 7:2 nad Totenhemom, mi smo u Minhenu izgubili 3:0. Sve je to fudbal, nešto nestvarno i nikad se ne zna šta može da se desi - rekao je iskusni čuvar mreže.