FRAJBURG JE HIT BUNDESLIGE: Herta razbila Keln u gostima!
Vladimir Darida iz Hete slavi, Foto: AP

NEMAČKA LIGA, 6. kolo

Interesantna sezona se smeši u Nemačkoj

Fudbaleri Herte ubedljivo su na gostovanju savladali Keln sa 4:0, u poslednjoj utakmici šestog kola nemačke Bundeslige.

"Jarčevi" su tako zabeležili treči poraz kod kuće u prvenstvu i ponovo nisu uspeli da postignu ni gol.

Sa druge strane, gosti iz Berlina nakon nešto slabijeg starta sezone, uspeli su da zabeleže drugi uzastopni trijumf i to ubedljivije nego što se očekivalo.

Do početnog vođstva došli su sjajnim udarcem Dilrosuna u 23. minutu, da bi im posao bio dodatno olakšan, kada je Mere u 41. zaradio direktan crveni karton.

Usledila su dva brza gola Vedada Ibiševića u 58. i 62. minutu, a konačan rezultat postavio je Bojata u 83. nakon kornera Lukebakija.

Herta će na otvaranju narednog kola ugostiti Dizeldorf, dok Keln putuje u Gelzenkirhen na megdan Šalkeu.

Trijumfom od 2:1 Frajburg je nastavio pritisak na sam vrh tabele. U Dizeldorfu je pala domaća Fortuna.

Bundesliga, 6. kolo:

petak:

Union Berlin - Ajntraht 1:2 (0:0) (Udža 85 - Dost 49, Andre Silva 63)

subota:

Hofenhajm - Menhengladbah 0:3 (0:1) (Plea 42, Tiram 65, Nojhaus 83)

Augzburg - Leverkuzen 0:3 (0:1) (Niderlehner 34ag, Foland 76, Haverc 84)

Majnc - Volfzburg 0:1 (0:1) (Tiseran 10)

Paderborn - Bajern Minhen 2:3 (0:1) (Preger 68, Kolins 84 - Gnabri 15, Kutinjo 55, Levandovski 79)

RB Lajpcig - Šalke 1:3 (0:2) (Forzberg 84 - Sane 29, Arit 42, Matondo 59)

Dortmund - Verder 2:2 (2:1) (Gece 9, Rojs 41 - Rašica 8, Fridl 55)