DMITROVIĆ NAPRAVIO BUDALU OD NAPADAČA SELTE: Probao da mu proda "panenku", pa večno zažalio!
Marko Dmitrović, Foto: EPA/Juan Herrero

PRIMERA, 7. KOLO

Srpski reprezentativac se nije takoreći ni oznojio na utakmici pošto je Selta pre toga samo jednom šutirala u okvir gola.

Objavljeno: 08:24h

Eibar se odlično oseća na domaćem terenu i to je osetila Selta.

Gosti iz Viga su poraženi sa 2:0, a neprobojan bedem bio je Marko Dmitrović koji je uspeo da odbrani panenku napadaču Selte Jagu Aspasu.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, a početkom drugog strelac prelepog gola bio je Edu Ekspozito. Vezista Eibara je u 47. minutu dobio loptu od Pabla De Blasisa, ona je skakutala po šesnaestercu, a Ekspozito je to iskoristio i maestralno lobovao golmana Selte koji se nalazio na metar dva od gol linije. Na 2:0 povisio je Takaši Inui u 60. minutu. On je osvojio loptu na 20 metara od protivničkog gola, a zatim asistirao usamljenom Fabiju Oreljani.

Detalje sa meča Eibara i Selte možete pogledati ovde.

U samom finišu, Selti je dosuđen penal. Na scenu je stupio srpski golman Marko Dmitrović koji je maestralno pročitao Aspasovu nameru izvođenjem "panenke" i zaustavio njegov šut. Sem toga, srpski reprezentativac se nije takoreći ni oznojio na utakmici pošto je Selta pre toga samo jednom šutirala u okvir gola.

Fudbaleri Valjadolida pobedili su na gostujućem terenu Espanjol sa 2:0, u utakmici sedmog kola španskog prvenstva.

Valjadolid je poveo golom Mičela u 25. minutu iz penala, a konačan rezultat postavio je Oskar Plano u petom minutu nadoknade vremena. U 67. minutu poništen je gol Hoakina Fernandesa, pošto je posle upotrebe VAR tehnologije procenjeno da je fudbaler Valjadolida bio u ofsajdu.

Valjadolid je prekinuo niz utakmica bez pobede, a posle drugog trijumfa u prvenstvu zauzima 10. mesto na tabeli sa devet bodova. Espanjol je pretrpeo četvrti poraz i 18. je na tabeli sa pet bodova.

Fudbaleri Alavesa pobedili su Majorku sa 2:0, u utakmici sedmog kola španskog prvenstva.

Alaves je poveo u 76. minutu golom Lukasa Peresa iz penala, a pobedu je osigurao Hoselu, golom u 86. minutu.Alaves je prekinuo niz od tri poraza i posle druge pobede u prvenstvu zauzima 12. mesto na tabeli sa osam bodova.

Majorka ima pet poraza i pretposlednja je na tabeli sa četiri boda.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu Real Sosijedad sa 3:2.

Sevilja je trenutno šesta na tabeli sa 13 bodova, koliko ima i Sosijedad na petom mestu. Mikel Ojarzabal je doveo goste u vodjstvo već u četvrtom minutu, ali je Sevilja potom preokrenula rezultat.

Prvo je Nolito u 18. minutu izjednačio na 1:1, Lukas Okampos u 47. doneo prednost Sevilji, da bi na 3:1 povisio Franko Vaskes u 80. minutu.

Portu je u 87. minutu postavio konačnih 3:2.

Primera, 7. kolo:

Petak

Viljareal – Betis 5:1 (1:0) (Ekambi 39, 76, Kazorla 68. penal, Moreno 90+2, Čukueze 90+5 – Emerson 48)

Hetafe – Barselona 0:2 (0:1) (Suarez 41, Žunior Firpo 49, c. k. Lengle 82)

Atletik B. – Valensija 0:1 (0:1) (Čerišev 27)

Granada – Leganes 1:0 (1:0) (Puertas 28)

Atletiko M. – Real M. 0:0

Espanjol – Valjadolid 0:2 (0:1) (Mičel 25p, Plano 90+4)

Eibar – Selta 2:0 (0:0) (Ekspozito 47, Oreljano 60)

Alaves - Majorka 2:0 (0:0) (Perez 76, Hoselu 86)

Levante – Osasuna 1:1 (1:0) (Hermani 4 - Garsija 57)