BOLONJA PONOVO IZGUBILA! Sergej dominirao u pobedi Lacija, Kolarov promašio penal, Fiorentina ugasila San Siro!
Siniša Mihajlović, Foto: AP/Filippo Venezia

SERIJA A – 6. KOLO

Tri boda ostala u Napulju

Fudbaleri Napolija savladali su Brešu na svom stadionu rezultatom 2:1 u okviru šestog kola Serije A.

Izabranici Karla Anćelotija su od početka nametnuli svoju igru i već nakon prvog poluvremena imali su kapitalnu prednsot. Prvo je Dris Metrens lepu timsku aksciju krunisao golom, da bi na isteku sudijske nadoknade Kostas Manolas iskoristio dodavanje Maksimovića.

U nastavku je Breša smanjila rezultat, kada je Mario Baloteli bio najviši u skoku.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić iz redova Lacija postigao je prvi gol u sezoni. Sergej je doveo Lacio u vođstvo protiv Đenove u utakmici šestog kola Serije A.

Igrao se 7. minut na "Olimpiku", a Srbin je bio strelac za 1:0. Posle kontre domaćina lopta je došla do Zlatnog Orlića na 15-ak metara od gola, a on je u svom stilu poslao loptu tamo gde golman ne može da je stigne.

Lacio je na kraju pobedio sa 4:0 i sa deset bodova skočio na peto mesto tabele Serije A. Inače,

Đenova je 17. sa pet bodova.

Siniša Mihajlović, koji se hrabro bori sa opakom bolešću, neće biti zadovoljan onim što su njegovi puleni uradili danas. Bolonja je poražena u Udinama minimalnim rezultatom. Bio je to tek drugi neuspeh Bolonjeza u šest kola i ekipa se nalazi u sredini tabele.

Posle debakla kod kuće u duelu sa Atalantom, osladila se i Roma. “Vučica” je slavila na stadionu Via del Mare u Lećeu golom Edina Džeka. Neizvesnost je mogla da bude izbegnuta u 80. minutu, ali kapiten Srbije Aleksandar Kolarov nije iskoristio penal. Udarac u donji desni ugao odbranio je golman domaćina Gabrijel.

U večernjem terminu odigran je derbi dana između Milana i Fiorentine, a slavili su gosti iz Firence sa 3:1.

Strelci su bili Pulgar, Kastrovili i Riberi za goste, dok je počasni pogodak za Milaneze postigao Rodrigo Leao u 80. minutu. Inače, moglo je da bude i više, ali je sin Enrika Kjeze, Federiko, promašio penal u 70. minutu.

Serija A, 6. kolo

Sasuolo – Atalanta 1:4 (0:4) (Defrel 62 – Gomez 6, 29, Gosens 13, Zapata 35)

Sampdorija – Inter 1:3 (0:2) (Jankto 55 – Sensi 20, Sančez 22, Galjardini 61. c. k. Sančez 46)

Juventus – SPAL 2:0 (1:0) (Pjanić 45, Ronaldo 78)

Napoli – Breša 2:1 (2:0) (Mertens 13, Manolas 45+5 – Baloteli 67)

Lacio – Đenova 4:0 (2:0) (Milinković-Savić 7, Radu 40, Kaisedo 59, Imobile 78)

Leće – Roma 0:1 (0:0) (Džeko 56)

Udineze – Bolonja 1:0 (1:0) (Okaka 27)

Kaljari - Verona 1:1 (1:0) (Žoao Pedro 29 - Faraoni 66)

Milan - Fiorentina (Leao 80 - Pulgar 14p, Kastrovili 66, Riberi 78)