VELIKA SRAMOTA ALEKSISA: Inter dobija i kad je loš, Pjanićeva bomba i Ronaldov skok za novu pobedu Juventusa!
Pjanić je načeo SPAL prelepim pogtokom, Foto: EPA/Alessandro Di Marco

SERIJA A, 6. KOLO

Bosanski fudbaler je bio strelac lepog gola

Fudbaleri Intera pobedili su Sampdoriju u gostima sa 3:1, u šestom kolu Serije A.

Inter je imao dva gola na poluvremenu, strelci su bili Stefano Sensi i Aleksis Sančes, ali je već na samom početku drugog ostao sa igračem manje. Sančes je isključen zbog sramnog simuliranja.

Sampdorija je već u 55. minutu smanjila zaostatak preko Jakuba Jankta, ali je Inter izdržao i do kraja utakmice dao još jedan gol.

Strelac je bio Roberto Galjiardini u 61. minutu.

Inter je prvi sa maksimalnim učinkom, odnosno svih šest pobeda. Sampdorija sa tri zauzima poslednje mesto na tabeli italijanskog prvenstva.

Juventus je bez većih problema savladao SPAL na domaćem terenu sa 2:0.

Centralna figura bio je Miralem Pjanić. On je zahvatio sjajan volej na 20 metara u poslednjim trenucima prvog poluvremena i tako postigao gol sličan onome koji je postigao Zinedin Zidan u finalu Lige šampiona 2002. godine protiv Bajerna iz Leverkuzena.

U drugom poluvremenu, Kristijano Ronaldo je u 78. minutu na asistenciju Paola Dibale bio strelac i tako omogućio novu pobedu Staroj dami, petu u ovoj sezoni Serije A.

Juventus – SPAL 2:0 (1:0) (Pjanić 45, Ronaldo 78)