OVAKO SE GUBI TITULA: Borusija sve prosula, a Bajern se smeška! Šalke je dobio derbi!
Nastavlja da trese mreže Robert levandovski, Foto: EPA

BUNDESLIGA – 6. KOLO

Promena na vrhu

Objavljeno: 22:16h

Fudbaleri Borusije Dortmund i Verder Bremena igrali su nerešeno 2:2, u šestom kolu Bundeslige.

Verder je vodio u Dortmundu od sedmog minuta golom Milota Rašice, ali je domaćin u devetom i 41. preokrenuo preko Marija Gecea i Marka Rojsa. Bod gostima iz Bremena u 55. minutu doneo je Marko Fridl.

Srpski fudbaler Miloš Veljković bio je sve vreme na klupi Verdera. Borusija je sedma na tebeli sa 11 bodova, četiri više od Verdera koji je na 10. mestu u nemačkom prvenstvu.

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su ranije danas u gostima Paderborn sa 3:2, dok je Šalke s 3:1 slavio protiv Lajpciga u utakmicama šestog kola nemačke Bundeslige.

Bavarci su trijumom protiv Paderborna iskoristili iznenađujuću laku pobedu Šalkea nad Lajpcigom i domogli se prvog mesta Bundeslige.

Bajern je poveo golom Serža Gnabrija u 15. minutu na asistenciju Kutinja, da bi Brazilac i sam bio strelac u 55. Paderborn je uspeo da smanji zaostatak golom Kaja Progera u 68, ali je Robert Levandovski u 79. minutu praktično otklonio nedoumice oko pobednika ovog meča.

Domaćin je samo preko Kolinsa u 84. uspeo da ublaži poraz. Šalke je u gostima slavio protiv dodanašnjeg lidera Bundeslige, a tim iz Gelzenkirhena slavio je golovima Salifa Sanea u 29, Amina Harita u 40. iz jedanaesterca i Rabija Matonda u 58. Jedini gol za Lajpcig postigao je Emil Forsberg u 83. minutu.

Bajern je prvi sa 14 bodova, dok su Lajcig i Šalke na deobi drugog mesta sa po 13. U ostalim mečevima šestog kola Bundeslige, Bajer Leverkuzen je sa 3:0 pobedio Augzburg, a istim rezultatom slavio je i Borusija Menhengladbah protiv Hofenhajma, dok je Volfsburg sa 1:0 trijumfovao protiv Majnca.

Augzburg – Bajer Leverkuzen 0:3 (0:1)

(Niderlihner 34 autogol, Foland 76, Haverc 84)

Hofenhajm – Borusija Menhengladbah 0:3 (0:1)