ČUDESAN PREOKRET U ŠPANIJI: Prva pobeda Dmitrovića i ekipe, Selta do boda u 95. minutu!

LA LIGA, 6. kolo

Bilo je zanimljivo u Španiji

Dramatična utakmica je odigrana u Vigu u šestom kolu La lige. Domaća Selta je došla do boda protiv Espanjola golom u petom minutu sudijske nadoknade. Na kraju Selta – Espanjol 1:1 (0:0), dok su fudbaleri Eibara ostvarili prvu pobedu ove sezone u La ligi. Oni su u šestom kolu na svom stadionu savladali Sevilju 3:2 (0:2).

Malo je nedostajalo da Sevilja osvoji sva tri boda. Poveli su 2:0 u 33. minutu, a strelci su bili Lukas Okampos i Oliver Tores. Predenost gostiju je trajala do 65. minuta, a onda je usledio preokret.

Prvo je Oreljana realizovao penal, a u 77. se dogodio ključan komenat na utakmici. Golman Sevilje Valčik je krenuo na loptu, ali se sudario sa jednim saigračem. To je iskoristio Leon koji je izjednačio na 2:2. Konačan rezultat je postavio Kote iz slobodnog udarca u 82. minut.