SUMA I TOŠIĆ ZA POBEDU U DERBIJU: Partizan zasluženo slavio nad Večitim rivalom!

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 20:08h

Završen je 161. Večiti derbi!

Partizan je savladao Crvenu zvezdu rezultatom 2:0.

Lošu postavku igre Vladana Milojevića iskoristili su crno-beli i golovima Sume u 83. i Tošića u 93. minutu osvojili tri boda na svom terenu.

Treneri su izveli neočekivane sastave, a Milojević je promenio i formaciju pošto je igrao sa tri štopera.

Partizan je izveo dobru akciju u trećem minutu. Nakon oduzete lopte na sredini terena, Asano je uposlio mladog Stevanovića, koji je dobro šutirao iskosa sa desne strane, ali je zamalo bio neprecizan. Zvezda je potom imala de obećavajuće situacije, ali je falio završni pas.

Rasplamsala se borba na terenu. Zvezda je imala polupriliku u 12. minutu. Nakon pogrešne procene Šćekića, okliznuo se i Urošević, ali je udarac Marina uspeo da izblokira Ostojić. Na drugoj strani četiri minuta kasnije Sadik se odlično oslobodio, pa uputio pas, ali je završnica Asana bila loša.

Zvezda je napravila jednu solidnu polukontru u finišu prvog dela. Marin je odložio loptu Vuliću, koji ju je sa oko 16 metara poslao nebu pod oblake i to je bilo sve od prvog dela igre.

U nastavku je šansu imao je Umar Sadik u 52. minutu. Nigerijac je nakon sjajnog pasa Natha izašao sam ispred Borjana, ali je tukao pravo u golmana Crvene zvezde.

Partizan je igrao agresivno u nastavku i imao incijativu. Zvezda je uspela da se sredinom drugog dela malo oslobodi pritiska, čak i postigne pogodak, ali je sudija Jovanović dosudio faul nakon kontakta sa Žandera sa Stojkovićem.

Partizan je poveo osam minuta pre kraja poveo. Fantastičan gol postigao je Sejduba Suma. Asano je presekao loptu, a omaleni Gvinejac raspalio po lopti sa 18 metara i Borjan je bio nemoćan.

Zvezda je mogla do izjednačenja u 89. minutu. Nakon centaršuta Vulića, Pankov je spustio loptu do Marina, koji je nakon finte šutirao iznad prečke.

Vulić je potom prekinuo kontru Partizana u sudijskoj nadoknadi, pa je zaradio isključenje zbog dva žuta kartona.

Partizan je zatvorio utakmicu u drugom minutu sudijske nadoknade. Brežančić je šutirao sa 20-ak metara, a Zoran Tošić majstorski loptu skrenuo u mrežu.

Ovo je prvi poraz Crvene zvezde ove sezone, dok je Partizan slavio i peti put i sada je samo na bod zaostatka u odnosu na Večitog rivala.

PARTIZAN - C. ZVEZDA 2:0

Stadion Partizana, gledalaca 20.000

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Stevanović (90. Brežančić), Natho (77. Tošić), Asano – Sadik (od 64. Suma).

Crvena zvezda: Borjan – Pankov, Milunović, Degenek – Gobeljić (od 85. Simić), Vulić, Jovančić, Žander – Marin, Van la Para (55. Vukanović), Boaći (od 72. Pavkov).

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ MEČA: Partizan - Crvena zvezda 2:0

93. minut - GOOOL: Tošić! Ovde je sve gotovo, Partizan slavi pobedu!

92. minut - Vulić je dobio crveni karton!

89. minut - Marin je imao priliku! Prebacio loptu sa desne na levu nogu, ali loša završnica!

FRKA NA TERENU POSLE GOLA SUME

83. minut - GOOOL: Suma dovodi Partizan u vođstvo! Sjajan gol sa 17 metara za slavlje Grobara!

70. minut - Milunović je postigao gol, ali je igra prekinuta zbog faula na Stojkovićem.

RAT BAKLJAMA NA TRIBINAMA

58. minut - Opao je tempo meča iz prvog poluvremena.

52. minut - Najbolja šansa na utakmici! Sadik je izašao sam ispred Borjana koji je sjajno reagovao i sprečio gol Partizana na startu drugog poluvremena!

BAKLJADA DELIJA

PAROLA GROBARA NA JUŽNOJ TRIBINI

46. minut - Nastavljena je utakmica!

POLUVREME: Završeno je prvo poluvreme! Partizan - Crvena zvezda 0:0

1 / 4 Foto: Starsport©

42. minut - Vulić je oprobao svoj šut, ali daleko preko gola!

PORUKA JUGA ZA LALATOVIĆA

26. minut - Efektan pokušaj Sadika petom, ali ništa od vođstva za Partizan!

PAROLA NA ISTOKU

20. minut - Još jedan pokušaj Partizana! Stevanović je posle kornera sačekao povratnu na ivici kaznenog prostora i šutirao pravo u Borjana!

18. minut - Sadik je povukao jedan napad Partizana, Asano je istrčao i dobio loptu, međutim nije zahvatio loptu kako treba.

14. minut - Mali prekid! Marku Marinu je pukao topovski udar pored glave, pa će izvođenje kornera malo da sačeka.

10. minut - Odličan tempo na obe strane, očekuje nas sjajna fudbalska predstava.

4. minut - Sjajan početak derbija! Dinamična igra na startu meča, Vulić je imao polupriliku, ali od svega samo korner za Zvezdu!

3. minut - Filip Stevanović je zapretio! Odličan šut najmlađeg učesnika derbija završava zamalo pored gola.

18:00 - Utakmica je počela!

DIMNJADA PARTIZANOVACA NA ISTOKU

KOREOGRAFIJA GROBARA POSVEĆENA ZVEZDI

TUČA DELIJA SA POLICIJOM

17.33 - Grobari su započeli ironično skandiranje, ali su im na isti način odgovorile Delije.

PARTIZANOVCI

KOŠARKAŠI PARTIZANA STIŽU NA DERBI

1 / 4 Foto: Espreso.co.rs

GROBARI VREĐAJU BORJANA

KORTEO DELIJA

SASTAVI

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Stevanović, Natho, Asano – Sadik.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Pankov, Milunović, Degenek - Gobeljić, Vulić, Jovančić, Žander - Marin, Van la Para, Boaći.

ATMOSFERA ISPRED JUŽNE TRIBINE

16:35 - Tuča navijača kod naplatne rampe u Vrčinu

16:30 - Mirno na Autokomandi

16:20 - Podsetimo se prethodnog derbija na stadionu Partizana odigranog septembra 2018. godine