RADONJIĆ U CENTRU SKANDALA: Započeo tuču, dobio šamar, pa je Hrvat uleteo za njega! Sve to je začinio sudija!
Momenat kada se Nemanja Radonjić zakačio sa Ferijem, Foto: Printscreen

NEMILE SCENE

Ovo mu definitivno nije trebalo, ponekad je previše temperamentan

Na utakmici Marseja i Monpeljea desile su se nemile scene u poslednjim minutima u kojima je učestvovao srpski reprezentativac Nemanja Radonjić.

Pri rezultatu 1:1 napadao je Monpelje, a lopta je došla do Radonjića koji je krenuo u kontranapad za Marsej. Ušao je u "duel" sa vezistom gostiju Žordanom Ferijem, koji je načinio faul nad njim. Konstantno povlačenje koje je osetio nije se svidelo Radonjiću, pa je uputio par reči protivniku i zamahnuo rukom prema njemu.

Feri mu je lupio šamar, Radonjić se povukao, ali su pritrčali njegovi saigrači predvođeni Hrvatom Dujetom Ćaleta-Carom.

Epilog cele situacije bio je crveni karton za Ferija, kao i za defanzivca Marseja Kamaru koji prema snimku gotovo da nije ni učestvovao u tuči, a Radonjić je prošao nekažnjen. Utisak je da je zaslužio bar žuti karton, tako da je sudija dodatno podgrejao situaciju.

Samo par minuta kasnije desila se još jedna neprijatna scena. Dmitri Paje je načinio veoma grub faul nad protivnikom i dobio žuti karton, a onda krenuo da vređa sudiju koji mu je pokazao drugu javnu opomenu i isključio ga sa meča.

Marsej i Monpelje remizirali su rezultatom 1:1, a strelci su bili Žerman u 74. za domaćina i Sar autogolom u 17. minutu za goste.

Radonjić je ušao u 67. minutu umesto Sansona, ali nije pokazao ni delić onoga što može.