INĐIJU OPET ZAKLAO PENAL: TSC usamljen na vrhu tabele! Voždovac pokorio Karađorđe, Nemanje Nikolići u centru pažnje
Nermin Haskić, Foto: Starsport©

Superliga, 9. kolo

Niški klub sada ima 16 bodova i zauzima peto mesto. Inđija je 12. sa sedam.

Objavljeno: 21:57h

Fudbaleri Radničkog pobedili su danas Inđiju sa 1:0, u devetom kolu Super lige Srbije.

Strelac u Inđiji bio je Nermin Haskić u 12. minutu iz penala.

Radnički je tako prekinuo niz od dva poraza u srpskom prvenstvu.

FK TSC
FK TSC foto: Starsport©

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole slavili su na gostovanju Napretku u Kruševcu sa 3:1 i izbili na lidersku poziciju na tabeli, barem dok se ne završi duel između Vojvodine i Voždovca u Novom Sadu Tim sa severa Bačke je već posle prvog poluvremena imao prednost od 2:0. Vladimir Silađi je golovima u 21. i 38. minutu doveo gostujući tim do vođstva, pogodak nade za domaći tim postigao je Igor Ivanović u 81. na asistenciju Milana Sprema. Gosti su do pobede od dva gola razlike stigli golom Srđana Grabeža tri minuta pre kraja meča.

U derbiju dana fudbaleri Čukaričkog su na Banovom brdu slomili otpor Mladosti iz Lučana golom mladog Stefana Tedića u 82. minutu i time stigao do istog broja bodova sa drugoplasiranom Vojvodinom.

Nemanja Tomić
Nemanja Tomić foto: Starsport©

Golom bivšeg krilnog fudbalera Partizana Nemanje Tomića u 68. minutu fudbaleri Radnika iz Surdulice su slavili na gostovanju Radu, koji je meč završio sa igračem manje nakon isključenja Gorana Smiljanića. Inače, celu utakmicu za Radnik odigrao je povratnik u srpski fudbal Žarko Marković, takođe poznat i kao legenda igrice Football Manager, a sa kim ćete uskoro imati priliku da čitate intervju na Espreso.co.rs.

Pobedu u finišu ostvarili su i fudbaleri subotičkog Spartaka, koji su na svom terenu iskoristili brojčanu prednost protiv Javora i slavili pogotkom Milana Marčića u 87. minutu, inače bivšeg fudbalera ivanjičkog superligaša.

U derbiju današnjeg programa u Superligi Voždovac je u gostima slavio nad Vojvodinom rezultatom 2:1.

Pogotke za Zmajeve postigli su Aleksandar Stanisavljević i Nemanja Nikolić u 62, odnosno 64. minutu, dok je počasni gol za Vošu postigao takođe Nemanja Nikolić, ali drugi Nemanja Nikolić, onaj što je došao iz Partizana u ovom prelaznom roku. Pogodak je pao sa bele tačke u 67. minutu.

Nemanja Nikolić
Nemanja Nikolić foto: Starsportphoto

U drugom meču večernjeg termina Proleter iz Slane Bare slavio je nad Mačvom sa 1:0, a strelac je bio Siniša Babić sa penala u 67. minutu.

Superliga, 9. kolo:

Subota: Inđija – Radnički 0:1 (0:1) (Haskić 12p) Čukarički – Mladost 1:0 (0:0) (Tedić 82)

Napredak – Bačka Topola 1:3 (0:2) (Ivanović 81 – Silađi 21, 38, Grabez 87)

Rad – Radnik 0:1 (0:0) (Tomić 68)

Spartak Subotica – Javor 1:0 (0:0) (Marčić 87)

Mačva – Proleter 0:1 (0:0) (Babić 67)

Vojvodina – Voždovac 1:2 (0:0) (Nemanja Nikolić 67p - Stanisavljević 62, Nemanja Nikolić 64)