ODLIČNO POPODNE MARKA DMITROVIĆA: Viljareal slomio otpor Valjadolida, nula Atletika i Selte, Granada šokirala Barsu
Đerar Pike i saigrači u neverici, Foto: EPA/Miguel Angel Molina

Primera, 5. kolo

U trećem i četvrtom meču dana sastaju se Atletiko - Selta i Granada - Barselona

Fudbaleri Levantea i Eibara igrali su danas nerešeno bez golova, u petom kolu Primere.

Srpski golman iz Eibara Marko Dmitrović tako je ostao nesavladan, a u 81. minutu je dobio žuti karton.

Eibar je osvojio tek drugi bod ove sezone u španskom prvenstvu, dok Levante za koji nastupa naš Nemanja Radoja ima sedam.

Viljareal je prethodno sa 2:0 na svom stadionu pobedio Valjadolid golovima Santija Kazorle sa bele tačke u 77. minutu i Ontiverosa u 89.

U trećem meču dana Atletiko i Selta odigrali su bez golova.

Slavlje igrača Granade
Slavlje igrača Granade foto: EPA/Pepe Torres

Poslednja utakmica subotnjeg programa bila je Granada - Barselona, a tu je domaćin šokantno slavio sa 2:0 (1:0).

Iako je za Barsu konačno u Primeri nastupio Leo Mesi, od drugog poluvremena, ni to nije pomoglo.

Prvi pogodak pao je već u 2. minutu kada je strelac bio Ramon Aziz, da bi drugi gol, koji je prelomio utakmicu bio delo Vadilja iz 65. minuta sa bele tačke.

Zahvaljujući ovom trijumfu, Granada deli prvo mesto sa Atletikom i Seviljom, makar do sutra kada Andalužani igraju protiv Real Madrida, koji takođe može da zasedne na čelu tabele u slučaju dobrog rezultata.