INTER SLAVIO U DERBIJU MILANA, DRŽI VRH TABELE: Breša matirala Udineze, Juventus jedva protiv Lazovićeve Verone!
Marcelo Brozović - strelac prvog gola za Inter, Foto: EPA

SERIJA A, 4. kolo

U kasnijem terminu igraju Juventus i Udineze, a onda je uveče na programu prava poslastica - utakmica Milana i Intera

Fudbaleri Breše pobedili su danas Udineze u gostima sa 1:0, u četvrtom kolu Serije A.

Strelac je bio Romulo u 57. minutu.

Slavlje fudbalera Breše
Slavlje fudbalera Breše foto: EPA/Franco Debernardi

Breša ima dve pobede i sa šest bodova zauzima deveto mesto, dok Udineze ima tri.

U drugom meču dana Juventus je uz dosta muke i sa igračem više savladao Veronu. Pogodak za goste iz grada Romea i Julije postigao je Migel Veloso. Dogodilo se to u 21. minutu, na nesvakidašnji način. Di Karmine je iz penala pogodio stativu, lopta se odbila do Lazovića koji je zadrmao prečku, a u nastavku akcije je Veloso spektakularnim udarcem savladao Bufona.

Juve je izjednačio lepim pogotkom Arona Ramzija, da bi konačnih 2:1 postavio Kristijano Ronaldo. Imala je Verona šansu i sa igračem manje u 90. minutu, ali je šut Darka Lazovića odbranio legendarni Đanluiđi Bufon, povratnik među stative Stare dame kome posle ovog meča fali još samo sedam da prestigne legendarnog Paola Maldinija na vrhu večne liste italijanskog fudbala.

U 20.45 odigran je meč koji su svi čekali - Derbi dela Madonina između Milana i Intera, u kom je slavio nominalni gost, ekipa Nerazura koju sa klupe predvodi Antonio Konte i koja sad drži prvo mesto na tabeli.

Rezultat je bio 2:0, a golove su postigli Marcelo Brozović u 49. minutu na asistenciju Sensija, i Romelu Lukaku u 78. na dodavanje Barele.

Serija A, 4. kolo:

Petak

Kaljari – Đenova 3:1 (0:0) (Simeone 46, Zapata 84, Pedro 87 – Kuame 83)

Udineze - Breša 0:1 (0:0) (Romulo 56)

Juventus – Verona 2:1 (1:1) (Remzi 31, Ronaldo 49. penal – Veloso 21, ck. Kumbula 90+4)