KELN PROŠAO JOŠ GORE NEGO ZVEZDA: Bajern zgazio Jarčeve, Farmaceuti preboleli Lokomotivu, Lajpcig nastavlja da dere
FK Bajern, Foto: AP

Bundeliga, 5. kolo

Bajern Minhen je posle pobede nad Crvenom zvezdom rezultatom 3:0 slavio i u 5. kolu Bundeslige protiv Kelna sa još većih 4:0.

Bavarci su poveli su već u trećem minutu preko Roberta Levandovskog.

Poljak je duplirao prednost u 48, da bi na 3:0 povisio Filipe Kutinjo sa bele tačke u 62. minutu. Tom prilikom je isključen Ehizibue koji je napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru. Konačan rezultat postavio je Ivan Perišić u 17 minuta pre kraja.

Pobedu je ostvario i Bajer koji je u Leverkuzenu lako savladao Union sa 2:0. "Farmaceuti" su pitanje pobednika rešili praktično već u prvom delu susreta kada su Kevin Folan i Lukas Alario tresli mrežu gosta iz Berlina u 20, odnosno 25. minutu.

Union je potom ostao sa igračem manje pošto je rezervista Polter zaradio isključenje. Na taj način, Bajer je preboleo poraz od Lokomotive u Ligi šampiona koji je na svom stadionu pretrpeo u sredu.

Herta je savladala Paderborn sa 2:1, a reprezentativac Srbije Marko Grujić odigrao je čitav meč u pobedi svog tima.

Na susretu između Frajburga i Augsburga nije bilo pobednika, meč se završio 1:1.

U poslednjem meču dana Lajpcig je u gostima slavio nad Verderom sa 3:0 i tako nastavio sjajnu nedelju posle trijumfa u Ligi šampiona u sredu.

Golove su postigli Orban, Sabicer i Saraki.