PAVLOVIĆ JE MAŠINA ZA GOLOVE, ALI APOEL SE OBRUKAO: SMS nosio traku i izgubio, Arsenal se poigravao sa Ajntrahtom
Uroš Matić u dresu Apoela, Foto: AP/Petros Karadijas

1. KOLO LIGE EVROPE

Kopenhagen jedva do pobede

Prvo kolo grupne faze Lige Evrope donelo je mnogo zanimljivih utakmica.

Najluđi meč viđen je na Kipru. APOEL je seznacijalno poražen od Dudenlaža sa 4:3. Ekipa iz Nikozije imala je prednost od dva nula, ali na kraju Lukseburžani su došli do celog plena.

Nisu pomogla ni dva gola Andrije Pavlovića, koji je pokazao da se nalazi u sjajnoj formi.

Arsenal je bio ubedljiv na gostovanju u Frankfurtu, pošto je savladao Ajntraht rezultatom 3:0. Za Tobdžije su pogađali Vilok, 18-godišnji Saka i Obamejang.

Kopenhagen je minimalnim rezultatom da savlada švajcarski Lugano, a strelac je bio Urugvajac Majkl Santos.

Veoma interesantno je bilo u Rumuniji gde je Kluž pobedio Lacio 2:1 (1:1).

Početak nije slutio na slavlje domaćina. Poveli su Rimljani golom Bastosa u 25 minutu. Ipak, potom je usledio preokret. Prvo je Deak u 41. minutu bio precizan sa bele tačke, a potom je Ormani u 75. pogodio mrežu.

Za goste je od početka igrao Sergej Milinković Savić koji je nosio kapitensku traku.

GRUPA A

APOEL – Dudelanž 3:4 (0:1)

(Pavlović 54, 58, De Visenti 56 penal – Sinani 36, 82, Bernije 51, Stolc 72)

Bazel – Krasnodar 5:0 (2:0)

(Bua 9, 40, Zufi 52, Vilena 55 autogol, Okafor 79)

Hetafe – Trabzon 1:0 (1:0)

(Anhel 18)

GRUPA D

LASK Linc – Rozenborg 1:0 (1:0) (Holand 45+3)

PSV – Sporting 3:2 (2:1) (Malen 19, Koates 25 autogol, Baumgartl 48 – Fernandes 38, Mendes 82)