DELIRIJUM U ZAGREBU, DINAMO UNAKAZIO ATALANTU: Juventus izdržao protiv Atletika, PSŽ slavio nad Realom!
Pehar Lige šampiona, Foto: AP

1. kolo lige šampiona

Sva najbitnija dešavanja sa mečeva Lige šampiona mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Strašno fudbalsko veče u Ligi šampiona. Prvo su odigrana dva meča u terminu od 18.55, o čemu možete da čitate OVDE.

Što se kasnijeg termina od 21 čas tiče - Atletiko Madrid i Juventus su odigrali sa 2:2, Lokomotiva je šokantnoslavila nad Bajerom iz Leverkuzena sa 2:1, Dinamo Zagreb je demolirao Atalantu sa 4:0, PSŽ je bio bolji od Reala sa 3:0, dok je Mančester Siti istim rezultatom slavio nad Šahtjorom u Donjecku.

Neverovatan rezultat u Zagrebu delo je pre svih Marina Orsića, koji je postigao het-trik, a celom utakmicom dirigovao je Dani Olmo koji je bio nerešiva enigma za Atalantine defanzivce.

Veoma interesantno bilo je i u Madridu, na stadionu Vanda Metropolitano, gde je posle 0:0 u prvom poluvremenu, Juventus golovima Kvadrada i Matuidija poveo sa 2:0, ali su Stefan Savić i Ektor Erera poravnali na 2:2. Drugi pogodak pao je u 90. minutu.

Sve što se dešavalo na svim ostalim mečevima Lige šampiona mogli ste da ispratite na našem lajv-blogu, a i posle mečeva možete da se podsetite svih strelaca, kao i golova:

90' ŠOK U MADRIDU! Atletiko je uspeo da dođe do izjednačenja! Strelac je Ektor Erera. PSŽ je u Parizu povisio na 3:0 protiv Reala.

76' Mančester Siti vodi sa 3:0 protiv Šahtjora. Strelac je Gabrijel Žesus, asistent Kevin de Brujne.

70' SMANJUJE ATLETIKO! Kakvo drugo poluvreme na Vandi Metropolitano. Strelac Stefan Savić, bio je to njegov prvi gol u Ligi šampiona.

68' HET TRIK ORSIĆA ZA DINAMO ZAGREB! Hrvati vode protiv Atalante sa 4:0!

65' Juventus je duplirao prednost - 2:0 protiv Atletika koji je bio bolji celo prvo poluvreme. Strelac je Blez Matuidi. Centrirao je Aleks Sandro, a akciju započeo Kristijano Ronaldo.

48' KAKVA GOLČINA HUANA KVADRADA! Dobio je pas od Iguaina i u stilu Dijega Maradone, Arjena Robena, Lea Mesija (...) zatresao dalji ugao Oblakove mreže. Prava mala minijatura. Atletiko je bio bolji celo prvo poluvreme, ali je sada kapitulirao. Juventus italijanski dolazi do prednosti.

46' Nastavljena su druga poluvremena!

POLUVREME! Veoma interesantna poluvremena širom Evrope.

42' Neverovatno šta radi Dinamo iz Zagreba! 3:0 za šampiona Hrvatske. Opet je strelac Orsić. Asistent je Ademi.

38' Siti vodi sa 2:0. Prvi gol dao je Marez, sada je asistirao, a kod prvog gola je akciju napravio Gindogan, koji je sada strelac. Lepa zamena uloga Gvardiolinih pulena.

37' Lokomotiva opet vodi u gostima, strelac drugog pogotka je Dimitri Barinov.

33' Povisio je i PSŽ na 2:0 protiv veoma lošeg Reala na ovom meču. Opet je strelac Anhel di Marija, Idrisa Gaj asistent.

31' Delirijum u Zagrebu. Dinamo vodi sa 2:0, strelac je Orsić, a Leovac ovoga puta asistent.

26' Mančester Siti vodi sa 1:0 u gostima Šahtjoru. Strelac je Rijad Marez posle odbitka o prečku nakon šuta Ilkaja Gindogana.

25' Autogol Benedikta Hevedesa, Bajer poravnava samo devet minuta posle pogotka Lokomotive.

16' Lokomotiva Moskva je povela protiv Bajera u Leverkuzenu. Strelac je Krihovjak na asistenciju Žoaa Marija.

14' Poveo je PSŽ, a strelac gola bio je Anhel di Marija na asistenciju Huana Bernata.

10' Idealan početak sezone u Ligi šampiona za zagrebački Dinamo. Strelac je Marin Leovac, asistent Petar Stojanović.

1' Počelo je svih pet mečeva koje pratimo u ovom "lajvu".

20:45 - Sve oči u Madridu su uprte u Kristijana Ronalda.

20:39 - Očekuje nas spektakl na Parku prinčeva.