BAJERN SLOMIO ZVEZDU U FINIŠU: Crveno-beli se borili junački, ali Bavarci su preveliki zalogaj za srpskog šampiona!
FK Crvena zvezda, Foto: EPA

1. kolo lige šampiona

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 23:57h

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da naprave čudo u prvom kolu grupne faze Lige šampiona, pošto su poraženi na Alijanc areni od Bajerna sa 3:0.

Izabranici Vladana Milojevića nisu razočarli, junački su se borili protiv skupocene bavarske mašinerije, ali jednostavno nisu mogli više.

Od početka je Bajern nametnuo svoj stil igre i polako opsedao gol srpskog šampiona, koji je svoje šanse tražio posle kontranapada. Upravo posle jedne, Zvezda je mogla do iznenađujućeg gola - Marko Marin je šutirao, lopta se odbila do Pavkova, koji se nije najbolje snašao na pet metera.

Bajen je nastavio da pritiska protivnika, strpljivo su čekali šansu, ali nisu uspevali da probiju odličan blok Zvezde sve do 38. minuta, kada je Kingsli Koman iskorstio odličan centaršut Perišića.

Furiozno je Bajern otvorio drugo poluvreme, napadao je sa svih strana, pogađao prečke, stative, ali Zvezda je odolevala, a mogla je u 78. minutu da dođe do senzacijonalnog izjednačenja.

Garsija je progirao Marina, koji se našao u dobroj prilici, inteligento je šutirao, ali je na veliku žalost lopta proletela tik pored stative. Usledio odogovor Bavaraca, koji su dva minuta kasnije iskorstili nesmotrenu reakciju Gobeljića.

Konačan rezultat postavio je Tomas Miler. Bajern je prodao 'foru' iz slobdnjaka, Alkantara je proigrao nemačkog napadača, koji je uhvatio volej i savladao Borjana.

KRAJ: Bajern - Zvezda 3:0

90' - GOL! Prodali su 'foru' Bavarci Zvezdi iz slobodnog udarca. Alkantara je samo bocnuo iz slobodanjaka, a Miler je uhvatio odbranu crveno-belih na spavanju i matirao Borjana.

86' - Prečka Bajerna, ovoga puta Milunović je mogao da postigne autogol. Sreća za Zvezdu.

80' - GOL! Mnogo jeftin gol... Levandovski je iskrorstio konfuznu rekaciju odbrane i duplirao prednost Bajerna - 2:0.

78' - Najveća šansa za Zvezdu na meču. Sjajno je Garsija progirao Marina, koji je odlično gađao, ali lopta je proletela pored stative.

75' - Zvezda je krenula malo rizičnije, a Bajern je zapretio preko Gnabrija. Ostaje 1:0 za minhenski klub.

69' - Druga izmena Milojevića - Boaći menja Pavkova.

65' - Kolliko je sreće Zvezda imala u ovom navratu - prvo je Perišić pogodio prečku, da bi atrkativan pokušaj Levandovskog završio tik iznad prečke.

1 / 3 Foto: EPA

61' - Miloš Vulić na terenu, van njega Dušan Jovančić. Ovo će biti debi za Vulića u Ligi šampiona.

60' - Šteta, šteta, šteta...Ponovo preti Žander, bio je u dobroj prilici, međutim, izgoreo je u želji, a udarac je završio daleko od gola.

56' - Jeftina greška Milunovića mogla je skupo da košta crveno-bele. Pogrešio je u pasu štoper Zvezde, ali je Milan Borjan sjajno reagovao. Veoma opasni naleti Bajerna.

52' - Toliso je pogodio stativu! Zvezda je izgubila loptu u opasnoj zoni, a okvir gola je spasio srpskog šampiona. Ovo je bilo opasno.

51' - Pokušao je Levandovski iz slobodnog udarca, ali lopta je prošla daleko od gola Milana Borjana.

46' - Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME: Bajern Minhen - Crvena zvezda 1:0.

38' - Kutinjo je postigao pogodak, ali je poništen zbog opravdanog ofsajda.

34' - GOL! Bajern vodi 1:0. Perišić je centrirao, a Kinglsi Koman je pobegao Žanderu i dobrim udarcem glavom matirao Borjana.

27' - Sjajan trk Žandera, koji je istrčao odličnu kontru i šutirao sa distance. Ne plaši se Zvezda, igra veoma pametno i strpljivo čeka svoju šansu posle kontranapada.

26' - Bajen je sve opasniji, Ernanez se ubacio sa boka i šutirao, ali je lopta na sreću Zvezde prošla pored desne stative.

21' - Ovo je bilo blizu! Fantastičan volej Kutinja je proleteo iznad prečke Zvezdinog gola.

16' - Najveća šansa za Zvezdu! Marko Marin je povukao kontu i šutirao, a je mogao da popravi Pavkov, ali se napadač Zvezde nije najbolje snašao ispred gola Manuela Nojera.

14' - Odmah je usledila kontra Bavaraca, šutirao je Kutinjo. Na mestu je Borjan. Ostaje 0:0.

13' - Prvi korner za Crvenu zvezdu - nespretno je reagovao Nojer, ali crveno-beli nisu uspeli da ugroze gol Bajerna.

10' - Zvezda je očlekivano u defanizvnom bloku i čeka šansu iz kontranapad, dok Bajern obleće oko gola Milana Borajana. Dobro se brani srpski šampion u dosadašnjem toku meča.

2' - Prvi pokušaj na meču, Kutinjo je šutirao, ali je lak to posao bio za Milana Borjana.

21:00 - Utakmica na Alijanc areni je počela. Sjajna koreografija Delija!

20:45 - Delije su dobile upozorenje od organizatora meča.

20:16 - Evo kako su Delije "zapalile" metro u Minhenu.

20:10 - Naš reporter na licu mesta je zabeležio kadrove sa Alijanc Arene sat vremena pred početak meča. Delije su već ispunile svoj sektor.

1 / 3 Foto: Espreso.co.rs

19.52 - Poznati su i sastavi oba tima. Milojević se odlučio za Van la Paru od prvog minuta, a u napadu je konačno Milan Pavkov.

Bajern Minhen: Nojer - Kimih, Zule, Pavar, Ernandez - Toliso, Tijago - Koman, Kutinjo, Perišić - Levandovski.

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Žander - Kanjas, Jovančić - Garsija, Marin, Van la Para - Pavkov.

19:30 - Pogledajte kako je izgledao trening crveno-belih pred duel na Alijanc Areni.

19:15 - Zanimljiva scena je viđena pred početak utakmice Crvene zvezde i Bajerna. Jedan Korejanac je iskazao veliku ljubav prema srpskom klubu.

18:55 - Pogledajte kakva policija obezbeđuje meč u Minhenu.

18:45 - Naš repreorter iz Minhena usnimio je interesantne scene na ulicama nemačkog grada. Delije su u ogromnom broju došle da podrže svoj tim, a na dan utakmice je bilo nekoliko incidenata.

Pogledajte šta se sve dešavalo na ulicama Minhena uoči duela Crvene zvezde i Bajerna.