LOŠE VESTI ZA ZVEZDU STIŽU IZ PIREJA: Olimpijakos napravio podvig protiv Totenhema!
FK Olimpijakos, Foto: EPA/Yuri Kochetkov

1. kolo LŠ

Olimpijakos i Totenhem su odigrali nerešeno rezultatom 2:2 (1:2) u Pireju u okviru 1. kola grupne faze Lige šampiona, a ovaj rezultat najviše može da zabrine Crvenu zvezdu, koja je projektovana da se upravo sa "braćom" iz Grčke bori za treće mesto koje vodi u evropsko proleće u drugom po snazi takmičenju - Ligi Evrope.

Iako je londonska ekipa golovima Harija Kejna sa bele taćke, te Lukasa Moure posle lepog šuta sa 20 metara povela sa 2:0, Olimpijakos se nije predavao.

Još u 44. minutu Danijel Podense je smanjio na 1:2, da bi sa bele tačke u 54. minutu Matje Valbuena doneo konačnih 2:2.

Podsetimo, u ovoj grupi se od 21 čas sastaju Bajern i Crvena zvezda na Alijanc Areni.

U drugom meču odigranom u terminu od 18.55, Briž i Galatasaraj su odigrali dosadan meč bez golova.

Sve promene rezultata sa obe utakmice termina od 18.55 mogli ste da pratite uz naš lajv-blog...

KRAJ! Olimpijakos je osvojio bod velik kao kuća protiv favorizovanog Totenhema.

54' GOOOOOOOOL! Matje Valbuena posle asistencije se upisuje i u listu strelaca. Dao je pogodak sa bele tačke.

POLUVREME! Olimpijakos nije bio toliko lošiji rival u prvom delu, mogao je čak i do prednosti u 18. minutu, ali su sada stvari došle na svoje mesto i crveno-beli iz Pireja imaju solidan rezultat koji im daje nadu pred drugi deo meča. U Brižu je 0:0 na duelu domaćeg tima sa Galatasarajem.

44' GOOOOOOOL! Danijel Podense je strelac, Matje Valbuena asistent. Smanjuju Pirejci prednost Totenhema. Ovaj gol će im mnogo značiti u drugom poluvremenu, postignut je u idealan čas.

30' GOOOOOOOL! Lukas Moura je strelac veoma lepog pogotka sa 20 metara. Teško da ovde ima povratka za Pirejce.

25' GOOOOOOOL! Hari Kejn strelac iz penala, Žoze Sa je bio nemoćan posle šuta jednog od najboljih napadača na svetu. Ovaj gol je važan i za Crvenu zvezdu, koja će se do kraja verovatno grčevito boriti sa Olimpijakosom za treće mesto i evropsko proleće u Ligi Evrope.

18' Stopostotna šansa za Olimpijakos preko Cimikasa koj je centrirao, ali je posle toga lopta udarila u stativu. Velika sreća za Totenhem, ali i za Crvenu zvezdu, koja svoju šansu za treće mesto traži upravo protiv "braće" iz Pireja.

1' Obe utakmice su počele.