ŠAMAR ŠAMPIONU: Šokantan poraz Sitija - Liverpul se šepuri sa vrha, Čelsi i Totenhem napunili mrežu protivnika!
Lagana pobeda Liverpula, Foto: EPA

PREMIJER LIGA, 5. KOLO:

RutinskI trijumf

Akutelni šampion Premijer lige Mančester Siti doživeo je iznenađujući poraz od novajlije Noriča - 3:1.

Norič je na svom stadionu odigrao bez straha i respekta prema prvaku Engleske, što mu se isplatilo.

Meklin je doveo domaćina u goste u 18. minutu, da bi deset minita kasnije Kantvel duplirao prednost. Aguero je na kraju poluvremena smanjio rezultat, ali je početkom drugog dela sjajni Puki šokirao Građane - 3:1. Siti je do kraj meča uspeo samo da smanji rezultat golom Rodrija.

Totenhem je pobedio na svom stadionu Kristal Palas sa 4:0, dok je Čelsi u gostima sa 5:2 slavio protiv Vulverhemptona u utakmicama petog kola engleske Premijer lige.

Sparsi su je pred svojim navijačima uspeli da zaustavi Kristal Palas i nanaese mu drugi poraz u sezoni. Najzaslužniji za trijumf bio je Heung-Min Son, koji je prvi put mrežu zatresao u 10. i 23. minutu, dok se u listu strelaca upisao i Erik Lamela u 42.

Drugi gol za Totenhem, bio je deo levog beka Kristal Palasa Patrika Van Anholta u 21. minutu.

Totenhem je treći sa osam bodova, dok je Kristal Palas s jednim manje na 11.

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na svom terenu Njukasl sa 3:1, u utakmici petog kola Premijer lige.

Njukasl je poveo na Enfildu već u sedmom minutu golom Džetra Vilijemsa, ali je Liverpul do kraja poluvremena preokrenuo rezultat pogocima Sadia Manea u 28. i 40. minutu. Konačan rezultat postavio je Mohamed Salah u 72. minutu.

Liverpul je i dalje neporažen i sa 15 osvojenih bodova je prvi na tabeli Premijer lige, dok je Njukasl na 16. mestu sa četiri boda.

Fudbaleri Liverpula u narednom kolu gostuju Čelsiju, a Njukasl dočekuje Brajton.

ENGLESKA 1 – 5. KOLO

Subota Liverpul - Njukasl 3:1 (2:1) /Mane 28, 40, Salah 72 - Vilems 7/

Šefild junajted – Sautempton 0:1 (0:0) /Đenepo 66/

Mančester junajted – Lester 1:0 (1:0) /Rašford 8p/

Brajton – Barnli 1:1 (0:0) /Mopaj 51 - Hendrik 91/

Totenhem – Kristal Palas 4:0 (4:0) /Son 10, 23, Van Anholt ag 20, Lamela 42/

Vulverhempton – Čelsi 2:5 (0:3) /Sais 69, Kutrone 85 - Tomori 31, Abraham 34, 41, 55, Maunt 96/

Norič - Mančester Siti 3:2 (2:1) /Meklin 18, Kantvel 28, Puki 50 - Aguero 45, Rodri 88/