DVA PENALA ZA PREOKRET ZVEZDE: Crveno-beli u 90. minutu srušili Inđiju pred utakmicu sa Bajernom!
Zvezda na Marakani dočekuje Inđiju, Foto: Starsport©

8. KOLO LINGLONG SUPERLIGE

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 21:12h

Fudbaleri Crvene zvezde su nakon preokreta na samom kraju meča došli do pobede nad Inđijom - 2:1.

Crveno-beli su golovima sa bele tačke došli do šeste pobede u prvenstvu.

Reprezentativna pauza je očigledno uticala na srpskog šampiona, koji je prikazao veoma lošu partiju, a zahvaljujući sreći i jednoj velikoj greški sudije je došao do tri boda.

Jalova je bila incijativa crveno-belih na početku utakmice, kružili su oko gola Prekovića, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol gostiju.

Inđija je sačekala svoju šansu i golčinom u 35. minutu šokirala je sve navijače na Marakani. Branislav Tomić je projketilom sa 30 metera probušio Borjana i doveo svoj tim u prednost.

Vladan Milojević je od prvog minuta bacio u vatru novajliju Radživa van La Paru, ali Holanđanin nije odigrao ništa posebno i vidi se da mu je potrebno još treninga sa crveno-belima.

Slutilo je na veliku senzaciju, Zvezda jeste odigrala nešto bolje u nastavku, ali delovalo da je jednostavno ne mogu da daju gol. Međutim, dogodio se 87. minut i velika greška sudije, koji je faul nad Vukanovićem, koji je bio van kaznenog prostora okarakterisao kao penal. Pavkov je bio siguran sa kreča - 1:1.

Totalni preokret se dogodio tri minuta kasnije, kada je sudija Nikola Stojiljković ponovo pokazao na belu tačku, ovoga puta čini se opravdano. Golman Preković je oborio Garsiju, a Pavkov je po drugi put bio siguran iz jedanaesterca.

90' - GOOL: Zvezda ponovo sa penala dolazi do gola. Milan Pavkov je pogodio za 2:1. Mateo Garsija je oboren u kaznenom prostoru. Ovo deluje regularno.

87' - GOOOL: Veoma sumnjiv penal za Crvenu zvezdu realizovao je Milan Pavkov.

78' - Vulić je sjajno šutirao, ali još bolja odbrana golmana Inđije.

75' - Ne uspeva Crvena zvezda ozbiljnije da ugrozi gol Inđije.

60' - Stopostotna šansa za Inđuju. Tomić je mogao da bude apsolutni heroj gostiju, ali je Borjan sačuvao mrežu Crvene zvezde.

56' - U šansi se našao Tomane, koji je solidno šutirao, a golman Inđije je dobro reagovao.

46' - Tomane je ušao u igru umesto Gajića. Trener Zvezde baca karte u napad.

POLUVREME: Zvezda neočekivano gubi od Inđije na Marakani. Šampion Srbije ništa nije uradio u prvom periodu i zasluženo je u rezultatskom deficitu.

40' - Dimitrov je probao sa nekih 30 metara, ali je Borjan bio na pravom mestu i loptu uhvatio ''živu.

35' - GOOOOL: Vodi Inđija na Marakani! Bomba Branislava Tomića sa preko metara. Sjajan pogodak fudbalera Inđije. Ovo je prvi gol koji Crvena zvezda prima na Marakani u domaćem prvenstvu.

23' - Sjajan prodor Van la Pare, koji je uposlio Garsiju, ali je Argentinac loše šutirao. U sledećem napadu Holanđanin je pokušao atraktivno, makazicama.

21' - Rodić je centrirao, a Pavkov je glavom šutirao preko gola. Bila je ovo teška pozicija za napadača Crvene zvezde.

15' - Nema uzbuđenja posle prvih petnaest minuta meča, Zvezda ima incijativu koju ne može da materijalizuje.

12' - Prvi korner za goste, ali nisu uspeli da zaprete golu Borjana.

2' - Zamalo je Van la Para ušao u šansu. Garsija je poslao dobru loptu ka njemu, ali je on bio kratak i štoper Inđije uspeo je da izbije loptu u korner. Posle kornera golman je sigurno reagovao.

18:03 - Utakmica je počela.

17:35 - Poznati su sastavi za duel na stadionu "Rajko Mitić".

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Gajić, Degenek, Milunović, Rodić - Kanjas, Jovančić - Garsija, Ivanić, Van la Para - Pavkov.

INĐIJA (4-2-3-1): Preković - Dimitrijević, Rogač, Vidić, M. Ilić - Bosančić, Tomić - Bjeličić, Dimitrov, Milosavljev - B. Ilić.