NOVI IGRAČ ROME OTERAO ROBIJA SA KLUPE BOSNE: Švajcarci brojali do četiri, Italijani sa penala poništili Pukija!

5. kolo kvalifikacija

Senzacija u Gruziji

Italijani igraju neubedljivo, ali pobeđuju i napreduju ka prolasku na evropski festival. U meču sa dva penala: Finska – Italija 1:2 (0:0).

Poveli su “azuri” posle 13 minuta u nastavku golom Imobilea. Sjajni Temu Puki je izjednačio sa bele tačke, ali je na isti način domaćinu izrekao Žoržinjo, sedam minuta kasnije.

Fudbalska reprezentacija Švajcarske zabeležila je drugu pobedu u Grupi D, pošto su ubedljivo savladali Gibraltar 4:0.

Goleadu u Sionu otvorio je Denis Zakarija na asistenciju Granita Džake u 37. minutu. Džaka je odlično pronašao Zakariju nakon kornera.

U finišu prvog poluvremena Švajcarci su postigli još dva gola, a u strelce su se upisali Admir Mehmedi i Rikardo Rodrigez.

Konačan rezultat postavljen je psole gola napadača zagrebačkog Dinama Marija Gavranovića u 87. minutu. Gavranović je u igru ušao u 55. minutu i na najbolji način opravdao poverenje selektora Vladimira Petkovića.

Jermenija je savladala Bosnu i Hercegovinu sa 4:2 nakon čega je Robert Prosinečki podneo ostavku.

Novi fudbaler Rome Henrik Mkitarjan je već u 3. minutu doveo domaću selekciju u vođstvo. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, njegov novi klupski drug, Edin Džeko, iskoristio je dodavanje Gojaka i postigao gol za 1:1.

Sve do 66. minuta rezultat se nije menjao, a onda je lepu akciju Jermenije Mkitarjan završio šutem pod prečku gola gostiju. Ponovo je Bosna brzo uzvratila, Kolašinac je odlično ubacio, a Gojaku je ostalo samo da podmetne nogu i savlada Harjapetjana. Kod 2:2 “ljiljani“ su oštećeni za penal, nakon prekršaja nad Džekom, a sudija je pokazao žuti karton napadaču Bosne.

Želeli su gosti ceo plen u Jerevanu, a ostali su i bez jednog boda. Povo je u centru pažnje bio Henrik Mkitarjan, koji je ovog puta bio u ulozi asistenta, a strelac za novo vođstvo Jermenije bio je Hambardžumjan u 77. minutu. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, prvo je Gojak imao šansu za goste, da bi u petom minutu nadoknade Mkitarjan šutirao iskosa sa leve strane, a nespretni Lončar ubacio loptu u sopstvenu mrežu.