Šampionska trka još nije gotova: Tinejdžer srušio Barsu, rekorder Ronaldo pokazao da nije sebičan! (VIDEO)

Primera, 32. kolo

"Kraljevski klub" je iskalio bez zbog poraza u Ligi šampiona nad Eibarom, "jorgandžije" su pobedile, a Katalonci izgubili, pa je vraćena potpuna neizvesnost u borbi za titulu šampiona Španije
Objavljeno: 22:34h

Šampionska trka u Španiji je daleko od gotove, a za to se potrudila Barselona koja je zabeležila novi poraz dok su njeni rivali, Real Madrid i Atletiko ostvarili su ubedljive pobede u 32. kolu Primere. "Kraljevski klub" je slavio protiv Eibar 4:0, a meč je pored pobede obeležio i Kristijano Ronaldo koji je šestu sezonu zaredom stigao do 30 pogodaka u prvenstvu, što nikome pre njega nije pošlo za rukom u Španiji. Portugalac je upisao i dve asistencije. Strelci su bili Hames Rodriges u petom, Lukas u 18, Kristijano Ronaldo u 19. i Hese u 39. minutu. Atletiko Madrid je stavio pod pritisak Katalonce posle preokreta koji je napravljen protiv Espanjola 3:1. Diop je doveo u vođstvo goste na isteku pola sata igre, ali je vrlo brzo izjednačio Tores. Rezultat je preokrenuo Grizman u 58. minutu, a trijumf "jorgandžija" je potvrdio Koke pred sam kraj susreta. Fudbaleri Barselone nisu uspeli da se izbore sa pritiskom pobede i poklekli su u Baskiji, gde ih je pobedio Real Sosijedad fenomenalnim pogotkom glavom tinejdžera Ojarzabala već u 5. minutu utakmice. Nakon novog poraza, ekipa Luisa Enrikea sada ima samo 3 boda prednosti u odnosu na Atletiko i 4 boda više od Reala, tako da će poslednjih nekoliko kola doneti još veća uzbuđenja u borbi za titulu prvaka Španije. PRIMERA - 32. KOLO Petak: Granada - Malaga 0:0 Subota: Real Madrid - Eibar 4:0 (Rodrigez 5, Lukas Vaskez 18, Ronaldo 20, Hese 39) Espanjol - Atletiko Madrid 1:3 (Diop 29 - Tores 35, Grizman 58, Koke 89) Real Sosijedad - Barselona 1:0 (Ojarzabal 5) Betis - Levante 22.05 Nedelja: Sporting Hihon - Selta 12.00 Valensija - Sevilja 16.00 Viljareal - Hetafe 18.15 Atletik Bilbao - Rajo Valjekano 20.30 Ponedeljak: Deportivo La Korunja - Las Palmas 20.30