UKRAJINCI NASTAVLJAJU DA DOMINIRAJU: Ševčenkovi momci nadomak EURO 2020, Francuzi razbili Albance!
Fudbalska reprezentacija Ukrajine, Foto: AP

LOŠ REZULTAT ZA ORLOVE

Teško da će Srbija uz ovakve rezultate uspeti da se domogne

Fudbalska reprezentacija Ukrajine pobedila je u gostima Litvaniju sa 3:0 u petom kolu Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Tim selektora Andreja Ševčenka je do četvrtog uzastopnog trijumfa u kvalifikacijama došla lako, a pitanje pobednika praktično je bilo rešeno već u prvom poluvremenu.

Vođstvo Ukrajini doneo je u sedmom minutu Oleksandar Zinčenko, da bi na 2:0 u 28. povisio Marlos, a konačan rezultat postavio je Ruslan Malinovski u 62.

Ukrajina tako posle pet utakmica zauzima prvo mesto sa 13 bodova, devet više od drugoplasiranog Luksemburga, a 10 od Srbije koja večeras na stadionu "Rajko Mitić" od 20.45 dočekuje Portugal koji ima samo dva boda iz dva meča.

U Grupi A Engleska je zadržala maksimalan učinak, pošto je i u svojoj trećoj utakmici upisala pobedu, ovaj put od 4:0 protiv Bugarske.

Golove za Engleze postigli su Hari Kejn u 24, 50. i 73. minutu iz jedanaesterca, kao i Rahim Sterling u 55.

Ranije danas Kosovo je sa 2:1 pobedio Češku.

U Grupi H Island je na svom terenu sa 3:0 pobedio Moldaviju i tako ostao na prvo mestu sa 12 bodova.

Večeras od 20.45 Turska će dočekati Andoru, a Francuska će ugostiti Albaniju.

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je Albaniju sa 4:1 u petom kolu Grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, dok je Turska s 1:0 bila bolja od Andore.

Aktuelni šamponi sveta opravdali su ulogu favorita protiv Albanije, a vodeći gol postigao je Kingsli Koman u osmom minutu.

Napadač Čelsija Olivije Žiru u 27. minutu povisio je na 2:0, da bi praktično sve nedoumice oko pobednika otklonio Koman na asistenciju Antoana Grizmana svojim drugim golom u 68. minutu.

Prethodno Grizman nije realizovao jedanaesterac u 37. minutu.

Francuka je preko Žonatana Ikona u 78. minutu došla do 4:0, da bi poraz Albinaije u 90. minutu ublažio Sokol Čikaleši.

Turska se na svom terenu mučila protiv Andore, ali je uspela preko Ozana Tufana u 89. minutu uspela da dodje do trijumfa.

Francuska je prva u Grupi H sa 12 bodova, koliko imaju Turska i Island, dok je Albanija četvrta sa šest, a Andora poslednja, šesta bez bodova.