CRVENI KARTON SPASIO ITALIJU: Bosna uništila Lihtenštajn, Finci ugasili Grke, Španija izdržala u Rumuniji!
Kvalifikacije za EURO 2020 - detalj sa utakmice Jermena i Italijana, Foto: AP

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020

Domaća selekcija je u finišu prvog poluvremena ostala sa igračem manje na terenu pošto je strelac pogotka zaradio drugi žuti karton

Fudbalska reprezentacija Italije pobedila je u Jerevanu uz dosta muke selekciju Jermenije sa 3:1, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020.

Jermenija je povela u 11. minutu golom Aleksandra Karapetjana, da bi u 28. minutu izjednačenje Italiji doneo Andrea Beloti.

Domaća selekcija je u finišu prvog poluvremena ostala sa igračem manje na terenu pošto je Karapetjan zaradio drugi žuti karton. Bez obzira na to, Jermenija se držala sve do 77. minuta kada je Lorenco Pelegrini doveo Italiju u vođstvo.

Tačku na ovaj meč stavio je Beloti samo tri minuta kasnije.Kasnije večeras se u Grupi J sastaju i Finska - Grčka, odnosno Bosna i Hercegovina - Lihtenštajn.

Italija je prva na tabeli Grupe J sa maksimalnih 15 bodova, dok je Jermenija trenutno treća sa šest osvojenih bodova.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine stigla je do druge pobede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo jer je na svom terenu slavila protiv Lihtenštajna sa 5:0. Trijumf je ostvarila i Finska koja grabi ka plasmanu na najveće takmičenje Starog kontineta, pala je Grčka sa 1:0.

Kasno se probudila selekcija Roberta Prosinečkog, ali su na kraju došli do jako ubedljive pobede protiv slabašnog protivnika.

Goste je načeo Amar Gojak u 11. minutu i najavio goleadu u Zenici, ali se na drugi gol čekalo sve do 80. minuta, a onda za samo 10 domaći uspevaju da spakuju četiri pogotka. Haris Duljević, Edin Džeko, njegov imenjak Višća i ponovo Gojak osigurali su ubedljiv trijumf Bosni koja će pokušati da se vrati na put koji bi mogao da ih odvede na Evropsko prvenstvo.

Da se Finska ne šali pokazala je ponovo i to protiv glavnog konkurenta Grčke. Timu Puki nastavio je svoju sjajnu seriju golova pa je u 52. minutu iz penala postavio konačan rezultat i nastavio korak sa Italijanima (1:0).

Da upotpune skandinavsko veče pobrinuli su se i Šveđani koji su sa 4:0 slavili protiv Farskih Ostrva na gostujućem terenu, dok je Danska bila i više nego ubedljiva na Gibraltaru (0:6).

Španija je došla do trijumfa protiv Rumunije sa 2:1 u gostima, uprkos tome što je imala igrača manje pred kraj meča, a domaćin je ušao u nekoliko sasvim solidnih prilika, samo ih nije iskoristio.

Bodove su podelili Irska i Švajcarska (1:1), odnosno Izrael i Severna Makedonija.

Grupa D:

Gibraltar – Danska 0:6 (0:4) (Skov 6, Eriksen 34p, 50p; Dilejni 59, Gitkjer 74, 78)

Irska – Švajcarska 1:1 (0:0) (Mekgoldrik 85 -- Šar 74)