BARSA SE OKLIZNULA U PAMPLONI: Klinac od 16 godina dao gol, ali nedovoljan za pobedu!
Gol mladog Fatija, Foto: Youtube / Printscreen

primera 3. kolo

Fudbaleri Barselone odigrali su 2:2 protiv Osasune u trećem kolu Primere.

Osasuna koja se ove godine vratila u elitno špansko takmičenje i u trećoj utakmici zaredom ostala je neporažena.

Domaći fudbaleri prvi su stigli do vođstva, kada je Tores u sedmom minutu savladao Ter Štegena.

Meč će ostati upamćen i po istorijskom trenutku po goste i njihovog "vunderkinda" Ansumanea Fatija (16).

Momak iz Gvineje Bisao u prethodnom kolu proslavio se kao drugi najmlađi debitant u istoriji kluba, a već u Pamploni je otiišao korak dalje - postao je najmlađi strelac u istroiji Barselone!

Barselona, koja je i na ovom susretu igrala bez Lionela Mesija, brzo je uspela da preokrene. Fati je u 51. minutu izjednačio, dok je Artur u 64. pogodio za 2:1.

Ipak, gosti iz Katalonije nisu izdržali do kraja. Sudija Munuera pokazao je na belu tačku, a Tores je u 81. minutu postigao svoj drugi gol na meču. Do isteka vremena nije bilo promene na semaforu i Osasuna je osvojila veliki bod.

PRIMERA, 3. KOLO Osasuna – Barselona 2:2 (1:0) (Tores 7, 81 - Fati 51, Artur 64)

19.00 Levante – Valjadolid 19.00 Hetafe – Alaves 21.00 Betis – Leganes

Nedelja: 17.00 Valensija – Majorka 19.00 Atletiko Madrid – Eibar 19.00 Espanjol – Granada 21.00 Viljareal – Real Madrid

Petak: Sevilja – Selta 1:1 (0:0) (Vaskes 81 - Suares 84) Bilbao – Real Sosijedad 2:0 (2:0) (Vilijams 11, Garsija 28)