ZVEZDA NE ZNA ZA PORAZ: Pavkov i Garsija rastužili Lale za maksimalan učinak u Superligi!
Detalj sa meča u Novom Sadu, Foto: Starsport©

superliga srbije, 7. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:15h

Fudbaleri Crvene zvezde zadržali su maksimalni učinak u Superligi Srbije.

U Novom Sadu pred 8.000 navijača savladana je Vojvodina rezultatom 2:1.

Crveno-beli su poveli preko Pavkova u 25. minutu koji je iskoristio asistenciju Vukanovića i sproveo loptu u mrežu.

Samo desetak minuta kasnije izjednačili su domaćini preko Stojkovića, ali stiče se utisak da je Jovančić skrenuo loptu u mrežu i tako matirao Borjana.

To je bio i rezultat prvog dela igre, da bi najlepši detalj meča videli u 59. minutu kada je Garsija fantastičnim golom spoljnim delom kopačke savladao Rockova i postavio konačan rezultat.

Ovo je peta pobeda srpskog šampiona, dok je Vojvodina doživela prvi poraz u šampionatu.

Naredne nedelje nema fudbala u elitnom rangu zbog reprezentativne pauze.

Vojvodina – Crvena zvezda 1:2 (1:1)

Stadion: „Karađorđe”. Gledalaca: 8.000

Sudija: Jovan Šegrt

VOJVODINA: Rockov, Devetak, Đurišić, Saničanin, Drinčić, Bojić, Gemović (od 61. Nikolić), Stojković, Veselinović, Đuričin (od 70. Zukić), Eze (od 81. Kokir).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Pankov, Jovančić, Žander, Kanjas (od 90+3` Krstović), Garsija (od 67. Vulić), Vukanović (od 60. Simić), Pavkov.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

90. minut - Solidan pokušaj Vulića iz slobodnog udarca završava pored gola.

82. minut - Igraće se još desetak minuta do kraja meča. Vojvodina ponovo započinje ofanzivu ka golu Zvezde.

75. minut - Umalo Zukić da dođe do lopte pre Borjana i izjednači rezultat.

ZAHVALNOST: Delije su se parolom i pesmom oprostili od Filipa Stojkovića koji je prešao u Rapid iz Beča

59. minut - GOOOL: Majstorija Argentinca za prednost Zvezde od 2:1!

46. minut - Nastavljen je meč

POLUVREME: Vojvodina - C. Zvezda 1:1

42. minut - Vojvodina hoće da postigne i drugi gol! Đuričin i Gemović prete Borjanu u finišu prvog dela.

39. minut - Au, kakva prilika za Zvezdu! Posle gužve u kaznenom, Pavkov odlaže loptu do Jovančića koji iz dobre situacije šutira preko gola.

36. minut - GOL: Vojvodina izjednačuje na 1:1! Drinčić je dodao do Stojkovića koji u padu šutira i postiže pogodak!

25. minut - GOOOL: Pavkov! Vukanović je asistirao do junaka Severa koji uz puno sreće ipak ubacuje loptu u mrežu!

13. minut - Pokušava Pavkov sa distance, lopta odlazi pored gola.

5. minut - Vojvodina je ofanzivno krenula u meč, imali su već dva kornera. Atmosfera na stadionu je sjajna i odavno Karađorđe nije bio ovako ispunjen.

18:45 - Počeo je derbi 7. kola u Novom Sadu!

SASTAVI

Vojvodina: Rockov - Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak - Drinčić, Đurišić - Eze, Bojić, Đuričin - Gemović

Crvena zvezda: Borjan - Degenek, Milunović, Pankov - Gobeljić, Kanjas, Jovančić, Žander - Garsija, Vukanović, Pavkov