BAJERN IZREŠETAO MAJNC I POSLAO PORUKU ZVEZDI: Šou u Minhenu, Grujić poražen od Šalkea!
Fudbaleri Bajerna slavili su ubedljivo, Foto: AP

bundesliga, 3. kolo

Zanimljivo kolo u nemačkom šampionatu

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su Majnc 6:1, u 3. kolu Bundeslige.

Izabranici Nika Kovača odigrali su sjajnu utakmicu i podsetili su na onaj Bajern iz prethodnih godina.

Bavarci su pokazali da se nalaze u sjajnoj formi pred reprezentativnu pauzu, a zanimljivo sledeći ko će im gostovati na "Alijanc areni" je ekipa Crvene zvezde.

Minhenski klub gubio je od šestog minuta i sve do kraja poluvremena bilo je 0:1 na semaforu. Gol za Majnc postigao je Botius.

Dugo je Bajern bio u deficitu, ali je uspeo da preokrene u prvom periodu igre. Pavar je u 36. izjednačio, a Alaba je u 45. pogodio za potpuni preokret. Ovo je slomilo gostujuće fudbalere, koji su se raspali u drugom poluvremenu.

Redom su golove postizali Perišić, Koman, Levandovski i Dejvis, koji je u 81. minutu postavio konačnih 6:1.

Fudbaleri Herte iz Berlina izgubili su na gostovanju od Šalkea 3:0. Srpski fudbaler Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta za Hertu, koja je potpuno nadigrana od ekipe iz Gelzenkirhena.

Keln je u nadoknadi vremena došao do pobede nad Frajburgom, dok su bodove podelili Leverkuzen i Hofenhajm, odnosno Volfsburg i Paderborn.

BUNDESLIGA, 3. KOLO B. Leverkuzen – Hofenhajm 0:0 (0:0)

Bajern – Majnc 5:1 (2:1) (Pavar 36, Alaba 45, Perišić 54, Koman 64, Levandovski 78, Dejvis 81 - Botius 6)

Frajburg – Keln 1:2 (1:0) (Čihos 40 - Modest 52, Šhiri 90+2)

Šalke – Herta 3:0 (1:0) (Stark 38ag, Rekik 48ag, Keni 85)

Volfsburg – Paderborn 1:1 (0:1) (Brekalo 56 - Souza 12)