HASKIĆ JE OPET ONAJ STARI, DOBAR DEBI MILORADA KOSANOVIĆA: TSC nastavlja da gazi, tim iz Bačke Topole deli 1. mesto
Nermin Haskić, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 6. KOLO

Objavljeno: 22:29h

Derbi kola Linglong Superlige Srbije odigrali su Radnički iz Niša i Spartak iz Subotice.

Nišlije su slavile sa 2:1 posle preokreta i tako zasladile debi na klupi novog trenera Milorada Kosanovića.

Poveli su Subotičani u 50. minutu kada je Denković pogodio za 1:0. Međutim, slavlje nije previše dugo trajalo pošto je dva minuta kasnije eksplodirao Nermin Haskić. On je doveo Radnički do izjednačenja u 52. minutu, a 20 minuta kasnije ponovo je bio strelac za preokret niškog tima. U međuvremenu je Batrović pogodio prečku, a u nadoknadi vremena je dobio i crveni karton.

Posle vodećeg gola Haskića, svi fudbaleri su uleteli u kazneni prostor Radničkog pošto je Stojanović po nozi udario Martića. Nije bilo baš najjasnije da li je start za penal, ali su subotičani insistirali na tome. Međutim, pištaljka sudije Lukića je ostala nema i nije svirala najstrožu kaznu za Spartak.

Imali su šansu Subotičani da dođu do boda u finišu, ali je nisu iskoristili pa su izgubili meč.

U drugom meču dana fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole pobedili su večeras Inđiju sa 2:0, u šestom kolu Super lige Srbije.

Strelci na stadionu u Senti, gde TSC igra kao domaćin, bili su Vladimir Silađi u 10. i Saša Tomanović u 44. minutu.

TSC ima 16 od mogućih 18 bodova, kao i Vojvodina, sa kojom je igrana jedina utakmica u kojoj nije ostvarena pobeda.

Indjija posle šest kola ima sedam bodova i nalazi se na osmom mestu.