NE POMAŽU JOVELJIĆ, KOSTIĆ I GRUJIĆ: Lajpcig srušio Ajntraht, Volfzburg pregazio Hertu!
Dejan Joveljić odigrao je 90 minuta za Ajntraht, ali nije bio strelac, Foto: EPA/Filip Singer

BUNDESLIGA, 2. KOLO

Od početka su domaći krenuli da napadaju kao osice

Srpska mašinerija nije bila dobro podmazana pred meč u Lajpcigu.

Ajntraht je izgubio na gostovanju od Lajpciga sa 2:1. Za tim iz Frankfurta svih 90 minuta su odigrali Filip Kostić i Dejan Joveljić (dobio žuti karton u 67. minutu), a Mijat Gaćinović nije bio u ekipi zbog povrede.

Od početka su domaći krenuli da napadaju kao osice, a posledica takve igre bio je pogodak već u 10. minutu. Strelac je bio Verner koji je pogodio donji levi ugao. Do kraja poluvremena niije bilo nijedne ozbiljne šanse.

Lajpcig je pripretio u 49. minutu, ponovo preko Vernera, ali je Trap uspeo da sačuva mrežu paradom. Novi gol usledio je tek u 80. minutu kada je Poulsen drugi put naterao golmana Ajntrahta na kapitulaciju. Uspeo je Ajntraht da ublaži poraz, a zasluge za to pripadaju Pasijensi koji je pogodio i

Do kraja susreta tim iz Frankfurta je uspeo da ublaži poraz, ali ne i da ga izbegne. Strelac pogotka za goste bio je Pasijensa u finišu susreta.

U poslednjem meču kola, Volfzburg je uništio Hertu sa 3:0.

Strelci su bili Veghorst u 9. minutu, Brekalo u 82. i Rusijon u prvom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Za tim iz Berlina, ceo meč je na terenu proveo Marko Grujić, ali poput Kostića i Joveljića, nije uspeo da pomogne svom timu

BUNDESLIGA, 2. kolo

Petak Keln – Borusija Dortmund 1:3 (1:0) (Dreksler 29 – Sančo 70, Hakimi 86, Alkaser 90+4)

Subota Šalke – Bajern 0:3 (0:1) (Levandovski 20 penal, 50, 75)

Augsburg – Union Berlin 1:1 (0:0) (Vargas 60 – Anderson 80, c. k. Šloterbek 84)

Fortuna Dizeldorf – Bajer Leverkuzen 1:3 (0:3) (Morales 82 – Baker 5 autogol, Aranguz 33, Belarabi 39)

Hofenhajm – Verder 3:2 (0:1) (Bicalčić 54, Bebou 59, Kaderabek 87 – Fulkrug 42, Osako 81, c.k. Egeštajn 77)

Majnc – Borusija Menhengladbah 1:3 (1:1) (Kaison 18 – Lajner 31, Plea 78, 80)

Paderborn – Frajburg 1:3 (1:2) (Mamba 3 – Valdšmit 21, Petersen 40, Kvon 90)

Nedelja Lajpcig – Ajntraht 2:1 (1:0) (Verner 10, Poulsen 80 – Pasijensa 89)

Herta – Volfzburg 0:3 (0:1) (Veghorst 9, Brekalo 82, Rusijon 90+1)