GRAĐANI SMAZALI TREŠNJICE: Zbog jedne stvari Siti će da proklinje VAR do kraja života! Svrake očerupale Pevce!
Serhio Aguero postiže pogodak protiv Bornmuta, Foto: EPA/Gerry Penny

PREMIJER LIGA, 3. KOLO

Uspeo je Bornmut da osvoji četiri boda iz prva dva kola, ali ne i da namuči šampiona.

U trećem kolu Premijer lige, Trešnjice su izgubile od Mančester Sitija sa 3:1 iako su pružile otpor, igrale hrabro i sve začinile lepim golom Harija Vilsona. Bojali su se Građani samo na početku drugog poluvremena kada je Bornmut bio i najopasniji.

Poveo je Siti u 15. minutu preok Aguera, a na 2:0 povisio je Rahim Sterling u 43. U sudijskoj nadoknadi, slobodan udarac izveo je Vilson i postigao prelep gol pa se sa 2:1 otišlo na odmor. Ključni detalj dogodio se u 64. minutu, kada je najbolji igrač utakmice David Silva posle lepog prodora ostavio loptu Agueru koji je postavio konačan rezultat.

Pre Argentinčevog gola desila se jedan situacija zbog koje će navijači Građana da proklinju VAR do kraja života. U šesnaestercu Bornmuta, Lerma je nagazio Silvu, bilo je jasno da se radi o čistom penalu, ali Andre Mariner ipak je sačekao da čuje šta imaju da mu kažu iz VAR sobe. Svi su videli da je bio penal za Siti, ali nikome nije bilo jasno zašto sudija nije pokazao na belu tačku i da će ova odluka izazvati mnogo polemike. Sudija je ostao nem i kada je u 13. minutu Ederson mesarski startovao na jednog fudbalera Bornmuta van 16 metara. To je bilo za crveni karton, ali Mariner nije posegnuo za džepom i kartonima.

Siti ima sedam bodova i zauzima drugo mesto na tabeli engleskog prvnestva. Bornmut je sa četiri na 10. poziciji.

Iako su pre početka sezone stručnjaci videli Totenhem u borbi za titulu sa Mančester Sitijem i Liverpulom, Pevci ne obećavaju na početku sezone. Na domaćem terenu, londonski tim je izgubio od Njukasla sa 1:0. Strelac je bio Žoeliton u 27. minutu.

Svrake su tako upisale priv trijumf u novoj sezoni. Pokušavao je Totenhem da izjednači, ali nije uspeo. Najbolju šansu je propustio Lukas Moura koji je tako prokockao priliku da još jednom bude heroj čete Maurisija Poketina.

Petak Aston Vila - Everton 2:0 (1:0) (Vesli 21, El Gazi 90+4)

Subota Norič - Čelsi 2:3 (2:2) (Kantvel 6, Puki 30 – Abraham 3, 68, Maunt 17)

Votford – Vest Hem 1:3 (1:1) (Grej 17 – Nolb 3, Haler 64, 73)

Šefild junajted – Lester 1:2 (0:1) (Mekberni 62 – Vardi 38, Barns 70)

Brajton – Sautempton 0:2 (0:0) (Đenepo 55, Redmond 91)

Mančester junajted – Kristal Palas 1:2 (0:1) (Džejms 88 - Ajuv 32, Van Anholt 92)

Liverpul – Arsenal 3:1 (1:0) (Matip 41, Salah 49p, 59 – Toreira 85)

Bornmut - Mančester Siti 1:3 (1:2) (Vilson 45+3 - Aguero 15, 64, Sterling 43)

Totenhem - Njukasl 0:1 (0:1) (Žoeliton 27)

Vulverhempton - Barnli 1:1 (0:1) (Barns 13)